19. detsember 1996 kell 22:00

Seenekonsortsium lubab osta Võhma kombinaadi

Jaak Karu sõnutsi kavandab AS Trade Energy Best Võhma jaoks 85 miljoni kroonise maksumusega shampinjonikasvatuse projekti, mis imporditakse täies mahus Hollandist. «Me loodame pakkumuse teha tähtaegselt, kuid meie projekt on alles postis,» lausus ta.

Karu ütles, et tegelikkuses esindab hulgikaubandusettevõte AS Trade Energy Best Võhma lihakombinaadi omandamisel Eesti kapitalil põhinevat konsortsiumi, mis on kombinaadi eest nõus maksma veidi alla 6 miljoni krooni. Tema sõnul on konsortsiumis esindatud ka põllumajandustootjad.

Lisaks shampinjonikasvatusele rajatakse Võhmasse ka teiste toiduainete, nagu kuivsegude, suppide ja kastmete tootmine.

Kombinaadi pankrotihalduri Arno Mägi sõnul polnud tal veel eilseks mingit informatsiooni, kas viit ettevõtet ühendav konsortsium, mida juhib AS Trade Energy Best, pakkumuse esitab või mitte. Tema sõnul teeb murelikuks asjaolu, et Trade Energy Bestil polnud kuni viimase ajani piisavat pangagarantiid ning lubatud raha on seni veel laekumata. «Väga tõenäoline on, et käivitub must stsenaarium,» ütles ta. «Tuleb tõele näkku vaadata, et ühtegi reaalset pakkumust peale Trade Energy ei olnudki.»

Mägi sõnul ei saa pankrotitoimkond jätkata teadmatu kauguseni ostja ootamist, kuna ettevõtte seisukulud ulatuvad 70 000 kroonini kuus.

Juhul kui Trade Energy Best tänaseks pakkumust ei esita, on tõenäoline, et 23. detsembril kokku tulev Võhma lihakombinaadi pankrotitoimkond otsustab ettevõtte müüa tükikaupa. Mägi sõnul on konkreetsed pakkumused laekunud vaid sanitaartapamaja ning töökoja kohta.

«Selge on, et hoolimata sellest, kas kombinaat müüakse tervikuna või tükikaupa, ei saa rahuldatud kõik võlanõuded,» tõdes ta. Kokku 20 miljoni kroonini ulatuvast ettevõtte võlanõudest võib osaliselt rahuldatud saada vaid Ühispanga 10 miljoni kroonine nõue, ülejäänud võlausaldajatel pole aga midagi loota, lisas Mägi.

Hetkel kuum