9. jaanuar 1997 kell 22:00

Raudteega venitatakse

Kui eelmisel aastal saadi ühele poole mitmete oluliste ettevõtete erastamisega, siis maiustused, nagu korraliku lõunasöögi puhul, on jäetud käesolevaks aastaks.

Tuletame siinkohal meelde, et erastamisele on pandud näiteks AS Eesti Merelaevandus ning vastu tuleb võtta otsused, mis saab REst Eesti Raudtee ja ASist Tallinna Sadam. Kui Eesti Merelaevanduse puhul on erastamine välja kuulutatud, siis kahe viimase puhul on asjad veel otsustamata.

Kõige põnevamad sündmused on siiani toimunud seoses Eesti Raudtee erastamisega, kuid seda kahjuks suure venimisega. Kõigepealt pidi eelmise aasta esimeseks juuliks Eesti Raudtee varade baasil olema moodustatud Kesk-Eestis kauba- ja reisivedusid korraldav Edelaraudtee äriüksus, kuid asutamispaberile suutsid peaminister Tiit Vähi ja riigisekretär Uno Veering oma allkirja anda alles kolm päeva tagasi.

Nüüd käib riigiametnikele üle jõu Eesti Raudtee erastamiskava koostamine, mis pidi valmis olema käesoleva aasta alguseks. Veidi aega tagasi vilksatasid ajakirjanduse kaudu «toredad» põhjused, miks sellega pole veel valmis jõutud. Näiteks selgus, et üks põhjus on see, et uus teede- ja sideminister Raivo Vare pole veel jõudnud seda läbi lugeda.

Lisaks väideti teede- ja sideministeeriumist, et üheks erastamiskava koostamise venimise põhjuseks on ka see, et siiani pole selge, kas Eesti Raudtee kuulub erastamisel strateegiliste ettevõtete nimekirja või mitte. Vastava nimekirja peab lõpuks kinnitama riigikogu. Esmaspäeval peakski strateegilise nimekirja koosseisu hakkama arutama riigikogu majanduskomisjon. Loodetavasti saab riigikogu oma tööga paremini hakkama kui ministeerium ja raudtee erastamisprotsess kiireneb.

Hetkel kuum