5. veebruar 1997 kell 22:00

Keskmiste keskjaamade liider on Iwatsu

Keskmisi telefonijaamu, mille hulka tänases müügiülevaates on arvatud analoog- ja 2B+D-välisliine kasutavad ning 16 siseabonendist algavad keskjaamad, on kõige rohkem müünud Iwatsu DTd maaletoov AS Spider. Spideri direktori Urmo Männi sõnul oli 1996. aasta neljanda kvartali läbimüük eelmise aastaga võrreldes kehvem ja oodatud aastalõpu tõusu ei tulnud, mis näitab, et turg keskmiste telefonijaamade osas on suhteliselt täis. Oma eeliseks peab AS Spider firmapoolset maksuaega ehk sisuliselt liisingmüüki firma omavahenditest. Teiseks tugevaks küljeks peab Spider suurt funktsionaalabonentide arvu, mis annab tarbijale võimaluse kasutada kõiki jaama funktsioone. Ehkki praegu on keskmised telefonijaamad Spideri jaoks kõige magusam kaubagrupp, kavatsetakse lähitulevikus suuremat tähelepanu pöörata vahepeal tagaplaanile jäänud suurtele keskjaamadele.

Nagu juuresolevast tabelist näha, müüakse märkimisväärselt ka Eesti oma toodet Minisetti. Ühte telefonijaama tootev, teist maaletoov ja mitme ülejäänu osas edasimüüjana tegutsev Univoice peab aastalõppu keskmiste telefonijaamade osas edukaks. Nagu mitmed teised suured keskjaamade müüjad, pühenduvad nemadki suurema osa ajast võimalikele suurtele projektidele, kuid et viimaseid ei ole palju, siis peetakse perspektiivseks ka keskmiste jaamade müüki. Selle kaubagrupi ostja on tihti ka tulevane jaama laiendaja, kes toob tulu müüjafirmale aasta-paari pärast.

Ehkki analoogjaamu on müüjate hinnangul kergem müüa, on ka digitaaljaamade turg avanemas. DeTeWed müüv LH Data kavatseb sel aastal suurimat tähelepanu pöörata just 2B+D-jaamadele, pidades 1996. a IV kvartalit heaks avalöögiks. ÄP

Hetkel kuum