2. märts 1997 kell 22:00

Poodnike ettepanek tekitas turumüüjates mässumeelt

«Tundub, et aknad on sisse visanud samad inimesed, sest igale poole on sündmuskohtadele jäänud suured munakivid,» rääkis Reelo. Tema kinnitusel pole politsei suutnud vandaalitsejatega midagi ette võtta.

«Iga kaupmees peab ikkagi oma vara kaitsmisega ise toime tulema,» sõnas Reelo.

Jõhvi politseikomissari Nikolai Ossipenko sõnul tegeleb politsei praegu vandaalitsejate väljaselgitamisega, kuid tulemustest on veel vara rääkida.

Aprillis Jõhvi kaubanduskeskuses Rema kaupluse avava Rema 1000 Eesti ASi direktor Guido Pärnits ütles, et ta peab vaatamata vandalismiaktidele ja Ida-Virumaa kahtlasele mainele Jõhvit perspektiivseks kauplemiskohaks. Kui kohalikud tööstusettevõtted seal mingilgi määral funktsioneerivad, tähendab see, et sealsetel inimestel on piisavalt ostujõudu, lausus Pärnits.

Jõhvi linnavalitsuse kaubandusspetsialisti Asta Õilsalu sõnul kehtib pooleprotsendiline müügimaks linnas kõikidele kaubandus- ja teenindusettevõtetele, kaasa arvatud turud. Tema meelest on seetõttu vale seostada toimunud vandalismiakte müügimaksu võrdsustamise ettepanekust tingitud pahameelega.

Sulev Reelo väitis, et müügimaksu tasuvad Jõhvis seni vaid ametlikud kauplused. «Linn ei suuda nagunii turul toimuvat kontrollida ja kuna turumüüjad müügimaksu maksma ei pea, on nad selgelt eelisolukorda seatud,» sõnas Reelo.

«Kaupmehed ei süüdista ebaõiglases maksustamises mitte turumüüjaid, vaid linnavolikogu, kes on jäänud pealtvaatajaks,» ütles Reelo.

Ka ME Jõhvi Turg direktor Mati Spits kinnitas, et turumüüjad Jõhvis müügimaksu ei tasu. Samas lisas ta, et tema arvates ei sea kauplustelt müügimaksu võtmine turgu eelisolukorda.

Viimastel nädalatel toimunud poeakende lõhkumist keeldus Spits kommenteerimast.

Hetkel kuum