3. märts 1997 kell 22:00

Sadamaala vaidlus jõuab taas kohtusse

Kodumajagrupi esindaja vandeadvokaat Jüri Raidla ütles, et kui lähemal ajal TSMiga kokkuleppele ei jõuta, kandub vaidlus taas kohtusse.

Raidla kolleeg, vandeadvokaadi vanemabi Monika Sehver lisas, et seni pole konkreetsete ettepanekuteni jõutud. Sehveri sõnul käib praegu juriidiline eeltöö selgitamaks, kas kokkuleppele jõudmine on üldse tõenäoline.

Tallinna linnapea Robert Lepiksoni algatusel on TSMi ja Kodumajagrupi esindajad mitmel korral linnavalitsuses kokku saanud, kuid seni pole midagi muutunud, ütles linnavalitsuse avalike suhete nõunik Jaano-Martin Ots. Linnavalitsus on Otsa sõnul huvitatud üksnes sellest, et vastastikune kemplemine ära lõpetataks ja labidas sadamapiirkonnas maasse löödaks.

Jaano-Martin Otsa sõnutsi on vaidluse põhituum selles, et linnavalitsusega operaatorlepingu sõlminud TSM pakub Kodumajagrupile allhanketöid, Kodumajagrupp soovib aga saada projekti kaasjuhiks.

TSMi juhatuse esimees Einar Vettus ei soovinud Kodumajagrupi ettepanekuid, mis jõudsid TSMini veebruari lõpus, veel kommenteerida. Küsimusele, kas Kodumajagrupp soovib saada projekti kaasjuhiks, vastas Vettus, et 21 hektaril jätkub tegemist kõigile.

Kodumajagrupp on Tallinna haldukohtus vaidlustanud linnavalitsuse otsuse ja korralduse, mille põhjal tunnistati TSM Tallinna kesklinna sadamaala hoonestamise ideekonkursi võitjaks. Tallinna linnakohtu menetluses on Kodumajagrupi hagi linnavalitsuse ja TSMi vahel sõlmitud operaatorlepingu kehtetuks tunnistamiseks.

Vaatamata sellele, et kohtumäärustega on operaatorlepingu aluseks olnud linnavalitsuse korralduse toime peatatud, on TSM asunud lepingut täitma.

Hetkel kuum