6. märts 1997 kell 22:00

Siimann loob vähemusvalitsust

Peaministrikandidaat Mart Siimann lõpetas eile läbirääkimised Eesti valitsuskoalitsiooni laiendamiseks ja jätkas kõnelusi vähemusvalitsuse moodustamiseks.

Siimanni sõnul ei jätka praegune valitsus sajaprotsendiliselt samas koosseisus. Tema sõnutsi oleks Reformierakonna ja Keskerakonna osalemine valitsuses toonud kaasa tõsiseid vastuolusid.

Otsustamine oli Siimanni ja KMÜ käes, nentis Reformierakonna esimees Siim Kallas. «Siimann tegi otsuse, et väga keeruline on moodustada enamusvalitsust ja sellega töötada ning me respekteerime seda otsust,» lausus Kallas.

KMÜ ja Siimanni otsus on mõneti üllatav, märkis Keskerakonna peasekretär Küllo Arjakas. Üks võimalus oli koalitsiooni tugev laiendamine ja meile jäi mulje, et Siimann peab seda paremaks variandiks, möönis ta. Arjakase sõnul on vähemusvalitsuse teed minek teekond selgema homse ja ülehomse poole, kuid samas ka palju keerukama tuleviku poole. «Läbirääkimised võisid olla ka mäng ja teiste poliitiliste parteide seisukohtade kompamine,» leidis Arjakas. ÄP

Hetkel kuum