17. märts 1997 kell 22:00

AS Ceosil on pankrotiohus

North-West Technology esindaja Andrei Burov ütles, et Ceosil on tema firmale võlgu tooraine eest. «Neil oli 1995. aastal käibevahendite puudus,» rääkis Burov. «Nägime võimalust neid aidata, kuid mitte raha, vaid toorainega. Algul tasus Ceosil veidi tooraine eest, kuid mõne aja pärast lõpetasid nad maksmise.»

Burovi sõnul ei soovi North-West Technology Ceosili tegevuse lõpetamist. «Me soovime saada oma raha tooraine eest tagasi,» ütles Burov.

Ceosilist teatati eile, et firma peadirektor Aleksandr Revkuts on vähemalt selle nädala lõpuni haige.

Ceosili ajutine pankrotihaldur Gennadi Mihelson ütles, et ta ei soovi enne kolmapäeval toimuvat kohtuistungit anda mingit informatsiooni ettevõtte pankrotiasja kohta. Ta märkis vaid, et tegemist on keerulise juhtumiga ja kohtuotsust on väga raske prognoosida.

Üle saja töötajaga Ceosili koguvõlg on Mihelsoni sõnade kohaselt 50 miljonit krooni.

Üks Ceosilile lähedal seisev isik teatas eile, et tõenäoliselt ei kuulutata kolmapäeval Ceosili pankrotti välja, kuna North-West Technologyle on nende nõutav summa üle kantud.

Ceosilile kuuluv tseoliiditehas Maardus pidi varustama pesupulbri ühe koostisaine tseoliidiga endisi NSV Liidu ja lääne pesupulbritehaseid, kuid käibevahendite nappuse tõttu ei suudetud ettevõtet käivitada. Ceosili tehase tootmisvõimsuseks planeeriti umbes 80 000 tonni tseoliiti aastas. Oma majandustulemusi pole Ceosil seni avalikustanud.

1989. aastal asutatud NSV Liidu-Jugoslaavia ühisfirma Ceosil baasil loodud keemiatööstusettevõtte Ceosil omanikud on 38 protsendiga aktsiatest Bosnia-Hertsegoviina firma Birac Holding, 35,5 protsenti kuulub Vene firmale Agrohiminvest, 14,5 protsenti Iirimaal registreeritud müügifirmale Ceosil Holding Corp ja 12 protsenti ASile Eesti Fosforiit. ASi Ceosil aktsiakapital on üle 55 miljoni USA dollari (praeguse kursiga 715 miljonit Eesti krooni).

Hetkel kuum