30. märts 1997 kell 22:00

Peaministri ruupor

Kass Basilio alias Mart Siimann on suurest hirmust avalikkuse poolt sugetud saada saba jalgade vahele tõmmanud ja ebameeldivuste vältimiseks senistest melukatest pressikonverentsidest loobunud.

Peaministri hirmudele on agaralt kaasa elama asunud valitsuse pressibüroo direktor Juhan Kivirähk, kelle sõnul on parem ja asjalikum variant see, kui Siimanni mõtted jõuavad ajakirjanikeni läbi tema.

Võib-olla on tõesti valitsust juhtima sattunud läbi aegade kõige hõivatum mees, kelle suhteid avalikkusega peavad korraldama teised inimesed. Pole ju ikkagi naljaasi juhtida üheaegselt riiki, võidelda isiklike olmeprobleemide lahendamise eest ja kratsida päevast päeva kukalt, kuidas tagastada miljonilaenu ja sellelt võetavaid intresse.

Usutavam põhjendus, miks Mart Siimann vajab Juhan Kivirähki-nimelist ruuporit, on aga ilmselt hoopiski kartus, et peaminister annab avalikkusele liiga rumalaid vastuseid ja räägib kogemata sellest, mida mõtleb, mitte nendest asjadest, mida koalitsioonipartnerid on talle pähe pannud.

Taolistest muredest lähtuvalt on valitsuse pressibüroo direktor kõrgendatud missioonitundega ja võimuka riigiametnikuna asunud lühinägelikult pärssima usaldust valitsuse vastu, marssides konverentsiruumidesse, maskott käevangus, ette vuristama informatsiooni, mida otsustajate kohalolekuta on tavalisest raskem tõe pähe võtta. Aga eks argpüksid ise tea, millega riskivad.

Hetkel kuum