6. mai 1997 kell 22:00

Lühiuudised

Leedu parvlaev Palanga tegi esmaspäeval esimese proovireisi Klaipedast Lõuna-Rootsi Åhusi sadamasse ja tagasi.

Austrias ehitatud 130 m pikkune Palanga mahutab 120 reisijat ja 50 veokit.

Varem kurseeris Klaipeda--Åhusi liinil kaubalaev ?iauliai, mis ei suutnud toime tulla kasvava reisijatehulga ja kaubamahuga.

1. mail jõustus Rootsi ja Leedu vahel viisavabadus.

Palanga alustab kaks korda nädalas toimuvaid regulaarreise juunis.

Praegu on Leedu parvlaevad käigus Klaipeda ja Saksamaa Kieli ning Mukrani ja Taani Kopenhaageni sadamate vahel. ELTA-ETA

Taani Mærsk Air Group ostab kaks Boeing 737-500 lennukit 72 miljoni dollari eest, tarned toimuvad järgmise aasta septembris-oktoobris.

Mærsk Airi lennukipargis on praegu 30 Boeing 737. Mærski lennukipark täieneb ka Boeingu uue põlvkonna lennukitega 737-700. Mærsk esitas tellimuse 12 lennukile 1994. a ja esimene lennuk tarnitakse tänavu. BNS

Leedu õmblusvabriku Trilypis aktsiapakist läheb 67,01% müüki erastamisagentuuri avalikul pakkumisel.

Ostusoovi on esitanud Saksa kompanii Wilfred Thomas and Partner. Sakslased soovivad osta kogu aktsiapaki ja lubavad investeerida vabrikusse 5--10 mln DEMi ja luua 800 töökohta.

Vabriku põhikapital on 7,49 mln litti. 29% aktsiaid kuulub kompaniile Latuva, 4% väikeaktsionäridele. BNS

Vene autotootja Avtovaz vajab uute mudelite tootmiseks strateegilist investorit, teatati kompanii infokeskusest.

Probleem laheneb, kui Avtovaz sõlmib kokkuleppe Opeliga. See peaks olema tulus ja võimaldaks raha uute VAZi mudelite tootmiseks.

Avtovazi äriplaani kohaselt toodaks firma 250 000 Opelit ja 375 000 mootorit aastas. PRIME-BNS

Austria astus otsustavalt vastu oma Euroopa Liidu partnerriikide tahtele, keeldudes täitmast Euroopa komisjoni nõudmist kaotada anonüümsed pangakontod.

Välisministeeriumi pressiesindaja kinnitas, et Austria saatis komisjonile kirjaliku teatise, lükates tagasi nõuded reformida riigi pangandussüsteem. Pole välistatud, et komisjon kaebab Austria otsuse Euroopa õiguskohtusse. REUTER-BNS

Hetkel kuum