11. mai 1997 kell 22:00

Tartu kaubahalli erastamiskomisjon eelistas Neinar Seli pakkumust

Tartu kesklinna kaubahalli erastamiskomisjoni liige, Tartu ärinõuandla tegevdirektor Jaanus Friedenthal ütles, et erastamiskomisjoni otsuse peab kinnitama Tartu linnavalitsus. «Komisjon püüdis teha linna jaoks õiglase otsuse,» sõnas Friedenthal.

Konkurendid on pidanud Atterosti pakkumust ebatõenäoliseks pakutud summa suuruse tõttu. Neinar Seli on ajakirjanduses väitnud, et pakkumuse teinud neljaliikmeline ettevõtete konsortsium, kuhu kuuluvad peale Atterosti ka Lõuna-Eesti suurim kaubandusfirma Estiko, üks hulgifirma ja Ameerika kinnisvarafond, võib konsortsiumi lagunemise korral pakkumusest ka loobuda.

Eile õhtul ütles Seli, et tema on küll kindel ostja. «Samas ei sõltu kõik minust,» tunnistas ta. «Teatud kõhklusi on mõne partneri juures ilmnenud,» lisas Seli.

Äripäevale on Seli varem väitnud, et Atterost pole Tartu kesklinna kaubahalli eest üle pakkunud.

ASi Estiko nõukogu esimees Kalju Hellenurm kinnitas, et konsortsium pole mingeid läbirääkimisi pakkumusest loobumise osas pidanud. «Miks peaks Seli kui kinnistu ostja loobuma,» küsis Hellenurm retooriliselt. «Estiko osaleb projektis operaatorina. Meid huvitab vaid see, et me saaksime kaubahallis kaubelda.»

Erastamiskomisjoni liige Jaanus Friedenthal ütles, et kui konkursil teist kohta välja ei kuulutata, on linnavalitsusel võimalus müüa kaubahall konkursi korras. Friedenthal kinnitas, et ükski neljast pakkujast pole erastamiskomisjoni poole pöördunud loobumispalvega. Atterosti järel tegi suuruselt teise pakkumuse AS Arco Vara.

Tartu linnavalitsuse otsuse kohaselt on kaubahalli müümisel määrav ostuhind. Võrdväärsete pakkumuste korral oleks arvestatud investeeringute suurust, äriplaani ja ostuhinna tasumise kiirust.

Hetkel kuum