19. mai 1997 kell 22:00

Jahutööstur osaleb leivatehases

Jaansoo sai leivatehase aktsiad ettevõtte endise juhi ja põhiaktsionäri Ahto Päri leselt Silja Pärilt tingimusega need tagastada, kui Päril peaks neid vaja minema.

Jaansoo ütles, et Viru Pagari enamusaktsiate omandamise taga on huvi ettevõte efektiivselt tööle panna ning kasutada võimaluse korral toormena Tamsalu Terko jahu.

«Kõigepealt peab aru saama, mis seal üldse tehtud on,» lausus Jaansoo. «Midagi on seal mäda, kuidas muidu nad viimastel aastatel nii palju turgu on kaotanud.»

Uuele omanikule annab volitused juuni alguses kogunev ASi Viru Pagar aktsionäride üldkoosolek.

Silja Päri tunnistas, et tal ei õnnestunud ostuhuviliste puudumise tõttu Viru Pagari aktsiaid müüa ning ta otsustas anda need kasutada Aadu Jaansoole kui perekonnatuttavale. «Meil jäi selline kokkulepe, et kui ma tahan neid tagasi saada, siis ma saan need tema käest tagasi,» täpsustas Päri.

Viru Pagari juhataja Urmas Nurk ütles, et tema teada ei kavatse uus omanik ettevõttes suuri muudatusi ette võtta ja kindlasti jätkatakse tehases leiva ja saia valmistamist.

ASi Viru Pagar eelmise aasta brutokäive oli 19,5 miljonit krooni ja kasum paarsada tuhat krooni. Ettevõtte aktsiakapital on 5,7 miljonit krooni ja seal töötab 90 inimest.

Hetkel kuum