19. mai 1997 kell 22:00

Pered sõidavad Dublinisse Londoni kaudu sooduspaketiga

Eestlasest turistil on Iirimaale lihtne sõita, kuna riik on viisavaba nagu ka lennureisi puhul võimalikud transiitriigid Soome, Rootsi, Taani ja Suurbritannia.

Iirimaa pealinna saab kõige kiiremini ja väiksemate kulutustega SASi ja Finnairi vahendusel, kelle edasi-tagasi pilet maksab koos võimalike lennuväljamaksudega ca 6000 krooni.

Dublinisse saab sõita ka Lufthansa vahendusel, ent nende edasi-tagasi pilet maksab 6300 krooni, millele tuleb arvestada juurde ööbimiskulud Frankfurdis nii minnes kui tulles.

Tõsi, Dublinis küll lennuväljamaksu ei ole, kuid transiitlinnades üle 24 tunni peatudes tuleb maksta kohalikke lennuväljamakse, mis mahuvad vahemikku 20--150 krooni.

Peale tabelis toodud mugavaimate võimaluste sõidetakse Dublinisse tihti ka Londoni kaudu, mis ei tee piletit oluliselt kallimaks. Esmalt ostetakse pilet Londonisse, mis maksab olenevalt tingimustest ca 4000--6000 krooni edasi-tagasi, või siis suvine sooduspakett peredele.

Sealt ostetakse pilet Dublinisse, Shannonisse või Corki. Nende piletite hinnad algavad 80--90 Inglise naelast ehk ca 1776--2000 kroonist. Londoni kaudu lendamine annab ka rohkem sihtpunkti variante.

SASi vahendusel lennatakse nagu tavaliselt vahepeatustega Stockholmis või Kopenhaagenis. Kolm kuud kehtiva 5900kroonise pileti puhul tuleb sihtpunktis viibida ööl vastu pühapäeva. Muudatused piletis pole lubatud. See-eest võib teha transiitlinnades peatuse.

SASi lastehind on 2950 krooni ehk pool täispileti hinnast. Kuni 25aastastele maksab Dublini-pilet 5600 krooni. Finnair annab 50% soodustust vaid kuni 12aastastele.

Finnair peatub lisaks Helsingile ka Stockholmis, kus reisija võib pikema peatuse teha. Sellegi kolm kuud kehtiva piletiga tuleb sihtpunktis viibida ööl vastu pühapäeva. Kuupäeva muutmine maksab 50 dollarit.

17100kroonised piletid annavad äriklassi õigused ja kehtivad üksnes kas Finnairi või SASi lennul.

Hetkel kuum