27. mai 1997 kell 22:00

Aprill 1997 - Maapank liitumisest toibumas?

Aasta alguse riskireitingu langus pankades peatus aprillis ning keskmine näitaja tõusis taas jaanuari-veebruari näitajate vahele. Kasvava-kahaneva reitinguga pankade suhe oli 9:4, kusjuures ainsana säilitas langeva trendi Forekspank.

Juhtgrupis on absoluutsed muutused olnud väiksemad. Vaid Ühispank on lisanud üle poole punkti ning sellest piisas esikolmiku koha kaotamiseks paraneva reitinguga Hoiupangale. Ühispanga reiting on pidevalt langenud alates PEPiga liitumisest. Sealjuures ei saa välja tuua ühte tegurit languse põhjusena. Viimaste aegade reitingute punase laterna PEPi liitmine on üsna ühtlaselt nõrgestanud Ühispanga kõiki näitajaid.

Positiivseim areng on kuu jooksul toimunud Maapangas, kus riskireiting paranes 4,76 punkti. Tõsi küll, paljugi läheb sellest Eesti Panga reservide suurenemise arvele, mis on näitajana küllalt volatiilne (aitas kaasa ka Innovatsioonipanga tulemuse paranemisele möödunud kuuga võrreldes). Siiski tundub, et Maapanga üldine seisund on paranemas võrreldes liitumisjärgse perioodiga. Nii näiteks oli Maapank üks kolmest oma turuosa kasvatanud pangast.

Enim on riskitase suurenenud Tallinna Pangas ja ERA Pangas. Kui Tallinna Panga riskisuse kasv läheb pea täielikult lühiajalise likviidsuse nõrgenemise arvele, siis ERA Pangal on see ainsa näitajana stabiilsena püsinud.

Hetkel kuum