2. juuni 1997 kell 22:00

Siseturismi hetkeseis: Tartu

- turisti poolt kulutatav summa päevas: ca- 800--900 kr

- turisti kulutuste arenguruum: ca- 1500 kr lähiajal

- raha kulutamise võimalused toit, majutus, kultuuri- ja spordiüritused, 16 muuseumi, ööklubi, infomaterjalid, meditsiiniteenus, Ihaste ratsabaas, laevasõit

- võimalik turismialane investeering sadamakompleks koos veesõiduvahendiga, spordirajatised: kesklinna veespordikeskus, golfiväljak Vooremäe küljele, täiendused laululaval, hea parkimisvõimalusega hotell

Usun, et praegu suudab Tartu köita eakamat turisti, kes ihkab rahu ning huvitub ajaloost ja kultuurist. Tartu puhul on oluline teada, et linn on turvaline, ka meditsiiniteenused on kõrgel tasemel.

Peale traditsioonidega kultuuriürituste toimuvad meil regulaarselt ka tervislikke eluviise propageerivad spordidüritused: suusamaraton talvel, rattaralli kevadel ja jooksumaraton sügisel.

Ka konverentsiturismi osakaal on suur. Suuremad üritused toimuvad teatrisaalis, aga ka kõigil hotellidel on vastavad ruumid. Alahinnata ei saa ka ülikoolide osa, omanäolist 20 inimesele mõeldud majutust ja töötingimusi pakkuvat Uppsala maja.

Majutuskohti peaks jaguma igale rahakotile, kuna ülikoolid pakuvad suvel ühiselamukohti. Rõõm on tõdeda, et söögikohtade osas toimib tihe konkurents.

Kohvikud ja baarid tulevad maa alt välja, st keldriruumid pole popid, hügieenitingimused paranevad. Lähipäevil avati kunagine legendaarne Sädeme kohvik, mis tegutseb nüüd Zum-Zumi nime all, meenutades Pariisi tänavakohvikut.

- turisti poolt kulutatav summa päevas alates- 500 kr

- turisti kulutuste arenguruum piiramatu summa

- raha kulutamise võimalused toit, suveniirid, majutus, tööstuskaubad, käsitöötooted, antiikesemed, postkaardid, lõbustusasutused, autorent

- võimalik turismialane investeering vaba aja veetmise ja spordikompleks, konverentsiturismi arendamine, lõbustusasutused

Kuigi Tartu on Tallinna järel Eesti teine linn, oleme turismialal jäänud Pärnust tahapoole. Tartu plussiks on see, et enamik Lõuna-Eesti kauneid paiku asub vaid paari sõidutunni kaugusel.

Kui siiani pidasime peamiseks konverentsiturismi, on viisavabaduse kehtestamisega jõudmas Tartusse järjest rohkem tavalisi turiste. Seda võib julgelt öelda juba viimase poole kuu kogemuse põhjal. Seepärast on raske möödunud turismihooaegade järgi ennustada, kui palju suudavad turistid Tartus kulutada.

Tartu on iga aastaga rohkem mõelnud turistile -- sellele, et tal oleks, mida vaadata, kus einestada ja puhata. Tartus on palju muuseume. Eriti pakuvad linnakülalisele huvi Eesti Rahva muuseum ja Eesti põllumajandusmuuseum. Piisavalt ligitõmbavaid kultuuri- ja spordiüritusi on meil veel kahjuks vähe.

Tartus peatuvad sageli ka Lõuna-Eesti loodust nautima tulnud turistid. Siin on tasemel kolmetärnihotelle, nt Barclay, Taru, Ihaste, aga ka reisivale tudengile taskukohaseid majutuskohti.

Hetkel kuum