10. juuni 1997 kell 22:00

Reformid takerduvad seaduste taha

Ukraina vanameelses parlamendis läbis pärast pikka viivitust esimese lugemise tsiviilkoodeksi eelnõu, mida peetakse oluliseks sammuks riigi haprale turumajandusele seadusliku aluse loomisel ja mis võidakse nüüd vastu võtta aasta lõpul.

Parlamendiarutelu tsiviilkoodeksi üle toimub ajal, mil välisinvestorid ja finantsinstitutsioonid on hakanud üha teravamalt kritiseerima riigi majanduspoliitikat, mille tagajärjel riigi majandustoodang vähenes mullu 10% ja võib tänavu veel kahaneda 8%, kui valitsus oma poliitikat ei muuda.

Tsiviilkoodeks võib saada oluliseks teguriks Ukraina majanduskeskkonna stabiliseerimisel, kuna see aitab luua riigis demokraatlikku vundamenti. Välisärimeeste arvates on Ukraina praegune vastuoluline seadustik üks põhilisi investeeringute takistajaid.

Tsiviilkoodeksi esialgne heakskiit on ühtlasi läbimurdeks Ukraina valitsuse ja parlamendi suhetes. Seni on vasakpoolne parlament, mis pole seni vastu võtnud 1997. a eelarvet, blokeerinud valitsuse jõupingutused majandusseisakust väljapääsemiseks. FT-ÄP

Hetkel kuum