10. juuni 1997 kell 22:00

Sõjaväeehitistest tehakse kontorid

Endisesse sõjaväelinna Paldiskisse kolib juurde uusi tsiviilasutusi. Sobivate kontoripindade saamiseks ehitatakse ümber varem sõjaväele kuulunud hooneid.

Hoiupank jättis Paldiski kontori ehitamisel vanast hoonest järele vaid vundamendi, seinad ja laekonstruktsionid. ASi Parmeron projektijuhi Tarmo Vaheri sõnul olid ka seinad väga pudedad. Varikatuse ehitamisel oli raskusi isegi seina ankrute kinnitamisel. Augud tuli lasta poolde seinda. «Seinad olid vinklist väljas, erineva kõrgusega. Ruumid olid otstest erineva laiusega,» kirjeldas Vaher kunagist ehituskvaliteeti.

Projekteerija Urmas Arike lisas, et mitmes etapis ehitatud ja väga lagunenud seinte renoveerimisel oli välisviimistlusel ainus võiamlus kasutada minariitplaati. Krohv poleks sellises seinas püsinud.

Arhitektuuriliselt tõmbab maja juures tähelepanu peatänavate poolne majanurk. Varasem klassikaline nurk lammutati ja asemele ehitati paekivisammas.

Ekskiisprojekt nägi ette ka Vene sõjaväe poolt tehtud juurdeehitise renoveerimist. Hoiupanga Lääne regiooni haldusdirektori Elmar Purge väitel oleks see aga tõstnud ehitushinda kaks korda. Samas on aga Paldiskis vabade pindade üleküllus.

Hetkel kuum