17. juuni 1997 kell 22:00

Pika plaaniga kiire ehitamine

Rekordilise tempoga renoveeritud hotelli Park tööde projekteerimine kestis ehitusest kolm korda kauem. Arhitektid vaagisid terve aasta variante alates sellest, kas üldse midagi teha, kuni võimaluseni kõik uuesti teha.

Esimese etapi ehitustööd kestsid kolm ja pool kuud. ASi Kungla Investeeringud juhatuse esimees Armin Karu on öelnud, et hotelli suurt pindala arvestades oli renoveerimistööde kiirus silmapaistev mitte ainult Eesti, vaid ka muu maailma ehitusaegu arvestades.

Ettevalmistusi kiireks ehitustööks alustati aasta varem. Arhitektuuribüroo Ehala & Irik juhataja Priit Ehala väitel uuriti peaaegu terve aasta suurt hulka erinevaid võimalusi.

Ehala rääkis, et arhitektuuribüroos oli enne vaja täis sodida terve hulk pabereid, et jõuda optimaalse lahenduseni, mis oli kooskõlas tellija majanduslike arvutustega.

Samas möönis Ehala, et 30 aastat tagasi arhitekt Puusepa projekteeritud maja juures ei olnudki vaja väga palju ümber teha, et saada tänapäevast hotelli.

Hoonekarp oli heas seisukorras. Täielikult uuendati maja elektri-, kütte- ja ventilatsioonisüsteemid, vahetati uksed ja aknad. Numbritubasid suurendati ja nendeks ehitati ümber ka hoone kaheksas korrus. Tubade funktsionaalse skeemi kaasajastamist konsulteeris Hollandi arhitekt Martinus Schuurman.

Sügiseks valmib hotellis ka kasiino. Lähema paari aasta jooksul plaanitakse hoonele ehitada juurde veel üks korrus, kuhu tulevad saunad ja tervisekeskus.

Hetkel kuum