19. juuni 1997 kell 22:00

RTS-indeks purustas taas rekordeid

Riia börsil valitses eile pühade-eelne vaikus. Käive langes 40 000 latini, millest poole tegi taas Olainfarm, mis tõusis 2,51 latini. Staburadze püsis stabiilsena, muude aktsiate käibed jäid täiesti tühisteks.

Vilniuse börs elavnes täna, põhiliselt tänu Roki?kisele, Hermisele ja Vilniuse pangale. Börsikäive oli 694 000 litti ja mõlemad börsiindeksid tõusid, põhinimekiri 6,28 punkti ja A-nimekiri 13,79 punkti. Hermise hind tõusis 190 litini, kuid tõusuruumi on veel.

Vene väärtpaberiturgudel jätkus ka eile kiire tõus. RTS-indeks kasvas ligi 3% ning kogukäive oli üle 70 miljoni dollari. Kümne protsendi kanti ulatusid mitmed tõusjad, nendest tugevaim oli Sberbank, mis liikus juba 300 USD lähedal. Edukad olid ka Lukoil ja ÜES, mille kasv jäi siiski 2-3% piiridesse. Tõusu põhjuseks peetakse Dow kõrget taset Fedi järgmise koosoleku eel, mis tõotab investeerimiskliima hoida endiselt soodsa. Tänaseks oodatakse kasumivõttu eeskätt suuremates firmades, nagu Lukoil ja ÜES, kuid ka Vene Hoiupangas, mis on aasta algusest hinnas ligi kahekordistunud ning ka viimase tõusu suurosaline.

Hetkel kuum