25. juuni 1997 kell 22:00

Ametnike sõidud ohjesse

Määruse eelnõu kinnitab valitsusasutuste sõiduautode soetamise piirhinnaks koos käibemaksuga 180 000 krooni. Kallimad autod tuleb välja vahetada.

Peaministri, ministrite ja riigisekretäri ametiauto aastaseks ülalpidamiskulude piirnormiks fikseeritakse määruse eelnõus 93 000 krooni. Ministeeriumide kantslerite, riigikantselei peadirektori ja maavanemate ametiauto aastaseks ülalpidamiskulude piirnormiks on 74 000 krooni.

Nendele, kes elavad väljaspool Tallinna, kuid ametiülesannete tõttu sageli pealinnas peavad käima, võib piirnormi suurendada kuni 1,2 korda.

Peaministri nõuniku Heido Vitsuri sõnul on eesmärgiks loobuda ametiautode kasutamisest. «Suund on selline, et loobuda autoga palgamaksmisest naturaaltasus ning asutustel autosid ei oleks. On kas kasutusrent või isiklikud autod,» lisas Vitsur.

Kuidas ministeerium ametisõitudeks ette nähtud raha kasutab, jääb Vitsuri sõnul iga ministri enda otsustada -- kas auto rentimiseks, ühistranspordi kasutamiseks või isikliku sõiduauto kasutamise eest kompensatsiooni määramiseks.

Määrusega kaasnevas seletuskirjas on märge, et eesmärk on vähendada ametiautode arvu ja lõpptulemusena jääks ametiauto peaministrile, ministritele, riigisekretärile, riigikantselei peadirektorile, ministeeriumide kantsleritele ja maavanematele.

Hetkel kuum