31. juuli 1997 kell 22:00

Esimesed juhid viisid restoranifirma pankrotti

Eile koos olnud võlausaldajad valisid pankrotitoimkonna. Esimese Kingituste Vahendamise ASil on võlgu pisut üle miljoni ning varasid 400 000 krooni ringis, mille moodustavad valdavalt nõuded argentiina restorani algselt juhtinud isikute vastu. Haldur Toomas Saarma ütles, et tegu on alusetute väljamaksetega. Suurima summa on omastanud üks osanikke Peeter Pahkla.

Saarma sõnul esitas pankrotiavalduse argentiina restorani praegune omanik AS Müntla, kelle võlanõue on üle 850 000 krooni.

Müntla omanikud on endine õliliidu tegevdirektor Mart Kutsar ja tema abikaasa Mariann Jõerüüt ning lisaks kuulub neile veel ka Mõõkkala restoran. Kutsar ja Jõerüüt on ka Esimese Kingituste Vahendamise ASi osanikud.

Kutsar ise peab juhtumit enda jaoks väga õpetlikuks. Esimene Kingituste Vahendamise AS jõudis argentiina restorani pidada läinud aasta augustist oktoobrini, mil selgus, et firma on toonase tegevjuhtkonna süül pankrotis. Restorani tegevdirektoriks oli siis president Lennart Meri minia Kai-Riin Meri. Seadmete ja sisustuse muretsemiseks võetud pangalaenu garanteeris AS Müntla, kes aasta lõpul toimunud oksjonil need ka ise ära ostis.

Toomas Saarma ütles, et peatselt esitatakse hagid vara tagasivõitmiseks. Ta ei välistanud ka pöördumist majanduspolitsei poole kriminaalasja algatamiseks.

Mart Kutsar lisas, et restorani pidamine tasub end ära, kuid see eeldab omanike pidevat järelevalvet ja ka kohalolekut.

Hetkel kuum