7. august 1997 kell 22:00

Inglise pank tõstis intressimäärasid

Kolmapäeval jätkas USA dollar kiiret tõusu, kerkides neljandat päeva järjest viimase kaheksa aasta kõrgeimale tasemele Saksa marga suhtes. Kolmapäeva pärastlõunal murdis dollar läbi 1,89 marga piiri. Kolmapäeval tõusis esmakordselt üle 15 kr taseme ka Eesti Panga ametlik dollari noteering.

Kuna turg oli veendunud, et Saksamaa liidupanga võimalused marga kursi toetamiseks on hetkel suhteliselt piiratud, ennustasid analüütikud järgmiseks nädalaks juba 1,9 marga piiri purustamist.

Neljapäeval hakkas dollari kurss aga vaikselt langema, püsides Euroopa turgudel siiski valdavalt üle 1,88 marga taseme.

Lisaks kasumivõtmisele mõjus dollarile eile turgude mure USA ja Jaapani kaubanduspingete süvenemise pärast, mis langetas dollari alla 118 jeeni taseme.

Päeva põhitähelepanu pöördus aga eeskätt Inglise naela ja keskpanga tegevusele. Nimelt otsustas Inglise keskpank tõsta intressimäärasid seniselt 6,75 protsendilt 7,0 protsendile.

Inglise keskpank andis mõista, et lähiajal intressimäärasid enam ei tõsteta ja turud reageerisid sellel müügisurvega, viies Inglise naela kursi taas alla 3,0 marga taseme. Nael kukkus 2,9975 margani (enne intresside tõstmist oli kurss 3,0135 GBP/DEM. Nael tegi languse läbi ka dollari suhtes, olles õhtul tasemel 1,5888 USD/GBP.

New Yorgi börs, mis kolmapäeval tegi ligi protsendise tõusu 8259 punkti tasemele, eile keskpäevaks olulist muutust ei teinud. Maaklerid eeldasid päeva lõpuks pigem väikest langust. Dow oli 7.30 Eesti aja järgi 8266 punkti tasemel.

Hetkel kuum