14. august 1997 kell 22:00

Rakvere lihakombinaat on kasumini jõudnud

Maspanovi kinnitusel on ettevõte umbes miljoni krooniga selle aasta kasumiprognoosist ees. Selleks aastaks prognoosib Rakvere 12,3 miljoni kroonist kasumit, ettevõtte poolaasta kahjum oli 2,8 miljonit krooni.

Aasta lõpuks prognoosib Rakvere lihakombinaat 21% käibe kasvu võrreldes möödunud aastaga. Maspanovi sõnade kohaselt püsib ettevõte planeeritud graafikus.

Kombinaadi seitsme kuu netokäive oli 356,1 mln krooni, mis on ligi viiendiku võrra suurem kui mullu samal perioodil. Rakvere juuli kasum oli 4,8 mln ja netokäive 62 mln krooni.

Seitsme kuuga tootis Rakvere lihakombinaat 9400 tonni valmistooteid ja 1300 tonni pooltooteid. Toodangu maht peaks Maspanovi kinnitusel kasvama sel aastal kümnendiku võrra, kasv saavutatakse peamiselt ekspordi arvel. Eelmisel aastal tootis kombinaat 18 000 tonni liha ja lihasaadusi.

Maspanov ütles, et kuna suur osa Eesti siseturust on Rakvere käes, näeb ta kombinaadi põhilist kasvuruumi toodangu ekspordis. Rakvere kombinaat ekspordib praegu umbes 10% toodangust.

Hetkel kuum