24. august 1997 kell 22:00

Reede oli Saksa margale edukas

Maailma finantsturud püsivad jätkuvalt närvilised. Nii finantsturgude alustala dollar kui aktsiaturgude alustala NYSE kõikusid kogu nädala tuegevasti ja jätkasid sarnast närvilist liikumist ka reedel.

USA dollar, mis pärast neljapäevast Saksa liidupanga otsust jätta intressimäärad muutmata Saksa marga vastu tugevnemist alustas, hakkas reede hommikustel Aasia turgudel taas nõrgenema.

Põhjuseks turgudel levima hakanud veendumus, et Buba tõstab lähikuudel repomäära. Dollari kurss püsis 1,837--1,838 DEM/USD vahel.

Euroopa turgude avanedes jätkas dollar liikumist allapoole. Lisaks Saksa intressimäärade tõusu ootusele surus diilerite sõnul dollarit alla ka langus USA väärtpaberiturul ja Jaapani-USA pingestunud kaubandussuhted.

Analüütikute sõnul on turul hakatud rääkima ka teistest võimalikest põhjustest Saksamaa intressimäärade tõstmiseks, kui lihtsalt marga nõrkus.

Reedel avaldatud Saksa impordihinnaindeks oli juulis eelmise aasta juuliga võrreldes kasvanud 4,2%, mis on suurim kasv alates kahe Saksamaa ühendamisest 1989. aastal.

Lõunani ülalpool 1,82 marga piiri liikunud dollar hakkas pärastlõunal kiiresti nõrgenema, jõudes õhtul 1,806 DEM/USD tasemele.

Neljapäevane langus New Yorgi aktsiabörsil viis suurele langusel kõik teised tähtsamad aktsiabörsid maailmas. Langused jäid 1,54 protsendi (FTSE 100 Londonis) ja 3,94 protsendi (DAX Frankfurdis) vahele. Samas püsis Dow reedel juba suhteliselt stabiilselt, langedes vaid 0,08%, 7887,91 punktile.

Hetkel kuum