4. september 1997 kell 22:00

Rotermanni soolalaos K--P kell 11--18 Rein Tammiku looming 1967--1997

Eesti kunstimuuseumi sügishooaja esimese näitusena saab Ahtri tänaval soolalaos tutvuda omal ajal poleemikat tekitanud kunstniku Rein Tammiku loomingu ülevaatega.

Praegu elab Rein Tammik Prantsusmaal. Näitusega tähistab ta oma 50. juubelit. 1970. aastail oli Tammik tänu oma omapärasele stiilile üks ekstreemsemaid ja kõmulisemaid eesti kunstnikke. Juba seetõttu tasub tema kunagi lahkarvamusi tekitanud töid vaadata.

Hotellis Olümpia on hoos Mehhiko päevad täis muusikat ja hõrgutisi. Kogu hotellis esineb 11-liikmeline mariachi tantsu- ja lauluansambel Gran Folklorico de Mexico.

Restoranis Elysée valmistab mehhiko toite külaliskokk José Luis Ponce ning brasserie's Rendez-Vous on vastavasisuline nädalapakkumine. Maja jookidena saab nautida Kahlua kokteile, tequila Sauzat, Corona Extra õlut ja mehhiko veini Inguado.

Veel täna õhtul jõuate Elysées kell 20 algavale suurele fiestale. 295kroonine pilet sisaldab buffet-laua mehhiko toitudega, tervitusklaasi Margaritat ja meelelahutuse võistlusmängude ja muusikaga. Homme õhtul toimub Bonnie & Clyde'is hooaja avapidu Mexico Soap Star.

Koomiksite superkangelasest Batmanist on taas vändatud film, mille tegevus toimub väikelinnas Gotham Citys, mida terroriseerib mr Freeze (Arnold Schwarzenegger). Linnaelanikke tõttab päästma ei keegi muu kui Batman (George Clooney) koos kaaslase Robiniga. Loomulikult on mängus ka naised: surmava suudlusega Mürgi-Ivyt kehastab Uma Thurman ja positiivset kangelannat Batgirli Alicia Silverstone. Filmi eriefektid on pälvinud laialdast kiitust.

Kalifornia kunstiinstituudi fotograafina lõpetanud Miira Ojanen eksponeerib fotonäitusel "Lood" oma erinevatest rahvustest sõprade juukseid, kuna tema arvates edastavad need hulga ainulaadset informatsiooni. Juukseid võib ju vaadelda kui graafilisi jooni.

Varem skulptuurides juukseid kasutanud kunstnik arvab: "Juustel on kontrolliv jõud. Fotod pürgivad vaidlustama hügieeni ja esteetilist ideaali. Fotode vorm balansseerub õrna ja jõulise, kujutava ja abstraktse, staatilise ja muutuva, kauni ja ligase ning kasvatusliku ja juhusliku vahel."

Hetkel kuum