22. september 1997 kell 22:00

Finnjet randub Muugal

ASi Tallinna Sadam juhatuse esimees Enn Sarap ütles, et Finnjet hakkab randuma Muuga sadamas sama kai ääres, kus on varem seisnud ka Viking Line'i kruiisireise korraldanud reisilaev Cinderella. Ta lisas, et tegemist on kaiga, mis on kõige paremini valmis vastu võtma reisilaevu.

Sarap põhjendas Finnjeti suunamist Muuga sadamasse sellega, et käesoleval aastal 20aastaseks saav Silja Line'i reisilaev ei mahu oma 215meetrise pikkusega Tallinna kesklinna reisisadamasse. «Mul on hea meel, et Silja Line seda lõpuks mõistis,» lisas Sarap.

Sarapi väitel ei saa Tallinna Sadam praegu lubada kesklinna reisisadamasse üle 200 meetri pikkuseid regulaarreise korraldavaid laevu. Ta tunnistas, et sissesõidulube kesklinna sadamasse on antud vahetevahel ka üle 200 meetri pikkustele reisi- ja kaubalaevadele, kuid need pole olnud regulaarreisid.

Finnjeti-suuruste laevade sisenemine Tallinna kesklinna reisisadamasse on välistatud senikaua, kuni pole toimunud Tallinna Sadama kavandatud rekonstrueerimistöid.

Silja Line'i tegevdirektor Lars Wendelin ütles, et Silja Line ei ole sellise lahendusega rahul. «Samas polnud meil lihtsalt teist valikut,» lausus Wendelin.

Wendelini sõnul teeb Silja Line'i jaoks randumise Muugal keeruliseks see, et Muuga sadamas pole korralikku reisiterminaali. «Me loodame, et tegemist on ajutise lahendusega ja me saame Finnjetiga ka kesklinna reisisadamas randuda,» lisas Silja Line'i tegevdirektor.

Esialgse plaani kohaselt randub Finnjet Muugal kuni järgmise aasta suveni. Läbirääkimised Finnjeti Tallinna--Helsingi liinile tuleku üle kestsid pikka aega ja neisse kaasati ka Soome transpordiminister Matti Aura ning Eesti teede- ja sideminister Raivo Vare.

Hetkel kuum