23. oktoober 1997 kell 22:00

Mida teete oma aktsiatega?

Selge on see, et langus mind natukene ikka mõjutab, aga kuna ma ei ole teinud mitte mingisuguseid väga lühiajalisi investeerimisplaane, siis ma arvan, et see asi kõik taastub. See, mis praegu toimub, on ju ainult tänane langus. Börs ju käibki niimoodi -- kord tõuseb, kord langeb. Mis seal ikka erilist.

Ma ei lähe selle peale üldse higiseks. Olen optimistlikult meelestatud, kui see Talse oli tipus, siis ei teinud ma mitte midagi. Nii ei tee ka täna, kui ta on kõigi aegade suurimas languses. Aga kes osta tahavad, need peaksid reedel kindlasti ostma.

Mina ei ole läinud bör-sile kiirelt üleöötulu teenima. Mina arvan ikkagi, et aasta lõpus need asjad kõik jälle tõusevad. Ja isegi veel kõrgemale. Olen asju vaadanud selles suhtes pikema perspektiiviga. Nii et ses suhtes see langus ei ehmata.

Majanduskriisi minu arvates ei ole oodata. Arenguruumi siin Eesti Vabariigis ikka on ja kõik asjad on läinud ju ülesmäge. Kuidas need börsikõigutamised siin käivad, võib-olla see on ka tõesti väikeinvestorite hirmutamiseks või kes seda teab.

Mind see ei hirmuta. Olen optimist -- asi läheb ikka paremaks, mitte kehvemaks.

Võtan selliseid kõikumi- si rahulikult, sest ma ei ole ühtegi konkreetsesse aktsiasse investeerinud, olen ostnud erinevate fondide osakuid. Ei torma kusagile midagi müüma, olen kindel, et turg tõuseb jälle ja läheb veel paremaks, kui ta enne oli. Idee on selles, et ma pole kunagi isiklikult mingit spekulatiivset positsiooni võtta üritanud, et ratsa rikkaks saada, olen lihtsalt oma vabasid vahendeid kindlatesse kohtadesse pannud. Ma ei leia, et paanikaks põhjust oleks. Eesti majandus on piisavalt tugevaks saanud. Peamine on säilitada külma närvi ja võtta endale mitte lühi-, vaid pikaajalisi eesmärke.

Mind ta põhimõtteliselt ei mõjutanud, jõudsin aktsiad müüa õigel ajal. Kellel oli skeem üles ehitatud optsioonide-laenude peale, nende olukord on keerulisem. Neid, kes pikaajalist positsiooni hoiavad, see ilmset ei vii selleni, et nad aknast alla hüppaksid.

Ma ei ütleks, et see nüüd nii hull krahh on. Teda ei saa võrrelda 10 aastat tagasi USAs olnud börsikrahhiga, sellepärast et meie aktsiaturg ei ole veel nii stabiilne. Eks luusereid muidugi ole.

Järgmise nädala algus näitab, oli see tõesti nüüd jäädav kukkumine. Arvan, et aktsiad hakkavad jälle tõusma. Praegu oleks õige aeg just osta.

Hetkel kuum