17. november 1997 kell 22:00

Koger & Sumberg tänavu börsile ei lähe

Ehitusfirma Koger & Sumberg Grupp on firma juhataja Andres Kogeri sõnul otsustanud, et tänavu firma börsile noteerimistaotlust ei esita.

Kogeri sõnul on firma viimaste aastate kasum olnud suhteliselt väike, enamik vahendeid on suunatud firma arendamisse ja üle-eestilise kontserni loomisse.

«Kuivõrd 1997. aastaks on Koger & Sumbergi planeeritud kasum 8 mln krooni, mis võrreldes varasemate aastatega tähendab tuntavat kasvu, siis otsustasime börsinoteeringu taotluse uuesti esitada alles pärast käesoleva aasta auditeeritud majandustulemuste selgumist ehk järgmisel kevadel,» rääkis Koger.

Tallinna börsi noteerimiskomisjon on Koger & Sumbergi taotlust kahel korral arutanud, kuid on mõlemal korral nõudnud täiendavat infot. Praegu on Tallinna börsil noteeritud kaks ehitusfirmat -- EMV ja Merko.

Koger & Sumberg Grupi 9 kuu netokäive oli 264 mln ja puhaskasum 5,5 mln kr.

Koger & Sumberg Grupi käibeprognoos käesolevaks aastaks on 360 mln ja kasumiprognoos 8 mln krooni.

Aasta suurobjektidest on Koger & Sumberg lõpetanud tööd Pro Kapitali ärikeskuse ja Maksimarket 2 ehitusel Tallinnas; Port Arturi kaubanduskeskuses Pärnus ja Jõhvi kaubanduskeskuses.

Suuremad pooleli projektid on Reiu veetöötlusjaam Pärnu maakonnas, Raudalu elamukvartal, ASi Ärimaja büroohoone Tallinnas, Ehitusmaailma kauplus-ladu Peterburi mnt ja Baltmotorsi autokeskus Tammsaare teel. BNS

Hetkel kuum