23. november 1997 kell 22:00

Kas börsil järjekordne põhi?

Vaatamata ÄP indeksi ligi 2protsendisele langusele reedel tekitas Tallinna börsil toimunu esmakordselt üle pika aja positiivseid lootusi.

Hommikul järsult 5--6% allapoole kukkunud turg ilmutas pealelõunase kauplemise jooksul paranemise märke ja ÄP indeks kerkis börsi sulgemise hetkeks 571,78 punkti tasemele (päevaga -1,99%). Paralleele võib siin tõmmata möödunud teisipäeva ja kolmapäevaga, mil esimesel päeval toimus murrang ja teisel kiire tõus.

Veel viis minutit enne börsi sulgemist oli ÄP indeks mõne protsendikümnendikuga plussis, kuid langes siis kiirelt. Huvitav on siinjuures spekuleerida, kas tegemist oli juhusliku langusega või kellegi tahtliku tegevusega.

Suurimat tähelepanu võitis reedel taas Hansapanga aktsia, mis oli nii tehingute arvult (238) kui käibelt (35,64 mln kr) enimkaubeldud. Aktsia hind liikus päeva jooksul ülisuures vahemikus, jäädes 77,0--96,15 kr vahele. Börsi sulgemisel oli Hansapanga aktsia 81 kr tasemel (päevaga -4,42%).

Maaklerite sõnul võis reedel märgata mõningast välisinvestorite ostuhuvi. Kas välisinvestorite huvi on kasvav, peavad näitama juba järgmised päevad.

Hetkel kuum