26. november 1997 kell 22:00

Suure väina silla eeluuringud maksavad üle miljoni krooni

Üle miljoni krooni lähevad maksma eeluuringud Saaremaa ja mandri vahelise püsiühenduse loomiseks, teatas Suure väina silla komisjoni liige Hillar Varik.

Maanteeameti tehnokeskuse direktor Hillar Varik ütles, et sillakomisjon täpsustas eile uurimisteemasid ja kooskõlastas rahataotlused. «Tartu ülikool ja Tallinna tehnikaülikool taotlevad innovatsioonifondilt selleks üle 700 000 krooni,» lausus Varik.

«Eeluuringuteks taotletakse raha ka regionaalse arengu sihtprogrammide raames,» lisas Varik. «Norra maanteeamet on lubanud toetada uuringuid, milleks Eestis pole võimalusi ega eksperte.»

Hillar Variku sõnul puudutavad eeluuringud keskkonnakaitset, geoloogiat, püsiühenduse konstruktiivseid variante ehk silla eri võimalusi ja Saaremaa tulevikustsenaariume. «Üks eesmärk on uurida mandri ja Saaremaa vahelise tunneli rajamise võimalikkust,» lisas Saare maavalitsuse majandusosakonna juhataja Hans Teiv.

Teivi sõnul on lisaks tunnelile eelnevalt välja pakutud Suure väina silla kolme võimalikku trassivalikut. Mandri ja Saaremaa vahel on kokku umbes seitse kilomeetrit vett. Nii pika silla ehitusmaksumuseks on pakutud üle kahe miljardi krooni.

Teivi sõnul alustavad eksperdid kohe tööd, kui laekub esimene raha eeluuringute teostamiseks. «Tõenäoliselt saab see olema tuleva aasta alguses,» lausus Teiv. «Eeluuringud loodame lõpetada 1999. aasta suveks.» ÄP

Hetkel kuum