11. detsember 1997 kell 22:00

Riigi maanteeametnik ajab helkuriäri

Maanteeameti korraldatud helkurikampaania juht Vello Lõugas esindab ühtaegu Soome helkurivalmistaja Talmu OY toodangu maaletooja AS Ravelson huve. ASi Ravelsoni asutanud Lõugas eitab seotust firmaga.

Sügisel maanteeameti käivitatud helkurikampaania tõstis liiklusohutust, kuid elavdas ka helkuriäri. Asutused on kooliõpilastele tasuta jaganud ligi 60 000 helkurit. Maanteeamet ostis sügisel tasuta jagamiseks ca 6000 helkurit Soome firmalt Talmu OY. Ameti liiklusohutusosakonna spetsialist Urve Sellenberg kinnitas, et helkurid osteti Talmult otse, Ravelsoni vahenduseta. Talmu OY direktor Mervi Havia kiitis ASi Ravelson kui head koostööpartnerit. Helkuri keskmiseks hinnaks nimetas Havia 3 FIMi tükk.

Lõugas oli oma seotusest Ravelsoniga rääkides napisõnaline. Ta väitis, et loobus osalusest firmas juba ammu ja eitas sidet selle tegevusega. Tänavu augustis äriregistrisse kantud 400kroonise kapitaliga Ravelson LTV ASi osanike seas esineb Lõugas 100kr osalusega. Samuti on ta teinud helkuritega tegelevatele firmadele Talmu OY toodangu müügipakkumisi.

«Minu teada on Lõugas osalusest Ravelsonis loobunud ega tegele eraäriga,» ütles maanteeameti peadirektor Riho Sõrmus. ÄP

Hetkel kuum