18. detsember 1997 kell 22:00

Holiday Inn jõuab Eestisse kahe kuu jooksul

Opereerimisleping rahvusvahelise hotelliketiga pidi olema sõlmitud juba hiljemalt sügiseks, kuid WTCT direktori Mart Lee sõnutsi on kogu protseduur veninud seetõttu, et Eesti projektiga tegelenud hotelliketi esindaja vahetus. Samuti peeti Lee sõnul pikka aega läbirääkimisi opereerimistasude üle, enne kui jõuti mõlemaid pooli rahuldava tulemuseni. «Lõpptulemusena on tasud päris soodsad,» lausus Lee. Ta ei soovinud täpsustada, kui suur on hotelli omaniku poolt rahvusvahelisele hotelliketile makstav iga-aastane opereerimistasu ning kasumi pealt makstav protsent.

Reval Hotelligrupi ASi juhataja Andres Liinati sõnul on hotelli operaatorile hotelli omaniku poolt makstavate maksude summa aastas keskmiselt umbes 8 protsenti netokäibest. «Hotelli omanik peab nüüd vastama, kas ta saab sellest liitumisest hotelliketiga 8 protsenti käivet juurde, et nulli jõuda,» selgitas Liinat, nimetades sama probleemi ka põhjuseks, miks Olümpia pole veel ühegi tuntud rahvusvahelise hotelliketiga liitunud.

Lee sõnutsi on WTCT Hotelli järgmise aasta käibeprognoos 65 miljonit krooni.

Lee sõnul on esimese tuntud rahvusvahelise hotelliketi jõudmine Eestisse oluline seetõttu, et see peaks looma Eestis uue hotellide teeninduse ja kvaliteedi standardi.

Liinati sõnul uuest kvaliteedistandardist siiski rääkida ei saa, sest Holiday Inn on teinud ekspertiisi juba mitmes Eesti hotellis ning on tulemustega rahule jäänud.

Liinati sõnutsi sõltub Holiday Inni mõju Eesti hotelliturule sellest, millise kaubamärgiga Holiday Inn Eestisse tuleb, sest Holiday Innil on kolme kaubamärgiga hotelle tasemega kahest kuni viie tärnini: Holiday Inn Express, Holiday Inn ja Crowne Plaza. «Konkurents aga kindlasti tugevneb, kuna iga uus hotell tekitab täiendavat konkurentsi,» lausus Liinat.

Äripäeva andmetel on WTCT Hotelli tasemeks kavandatud neli tärni ning Eestisse tahab Holiday Inn tulla kaubamärgiga Crowne Plaza.

WTCT Hotelli ASi aktsiakapital on 20 miljonit krooni, aktsiad jagunevad võrdselt WTCT ning Nydalens Compagnie vahel.

Hotelli ehitamiseks on Lee sõnutsi arvestatud kaheksa kuud, hotelli ehitus algab pärast operaatorlepingu allkirjastamist. Esialgse plaani kohaselt peaks hotelli kümnele korrusele tulema 140 tuba, sajakohaline restoran, lobby-baar ning panoraambaar hotelli ülemisel korrusel.

Hotelli investeeringu kogumaht on 150 miljonit krooni, millest 40 protsenti katavad hotelli omanikud võrdselt omavahendite arvel, 60 protsenti finantseeritakse pangalaenu abil. Pangalaenu saamiseks peetakse Lee sõnul praegu läbirääkimisi nii Eesti kui välispankadega. Hotelli tasuvusajaks on nimetanud omanikud kuus aastat.

Hetkel kuum