22. detsember 1997 kell 22:00

Majutuskoha broneerimist New Yorki tuleb pikalt ette planeerida

Majutus New Yorgis on suhteliselt kallis, eriti kui silmas pidada Waldorf Astoria taolisi hotelle. Samas ei maksa meelt heita, sest öömaja leidub igale rahakotile. Soodsa hinnaga tube tasub otsida New Jerseyst ja igal juhul Manhattanist eemal.

Noorele ja üksi reisijale pakub põneva elamuse Barbizoni hotell. Traditsiooniliselt saadavad rikkad pered sinna mõneks ajaks elama oma tütreid, kes lõpetavad parajasti kooli Manhattanil. Barbizoni hinnad on nagu kõikjal kesklinnas alates 150 dollarist. Plaza ÜRO hoone juures, Doral Court Park Avenuel, Hemsley Palace jt kesklinna hotellid mahuvad samasse hinnakategooriasse. Kui te endale sellist majutust lubada ei saa, peaks teile sobima mõni hotell Central Parki piirkonnas (muidugi mitte Harlemis).

Eriti odava majutuse leidmiseks soovitaks pöörduda Kosciuszko Foundationi või Ukrainian Institute'i poole.

New Yorgis on perioode, mil vaba tuba on praktiliselt võimatu leida, kui te pole seda just varakult broneerinud ja ette maksnud. 1998. aastal tuleb arvestada järgmiste perioodidega: 14.--17. veebruar, 21.--26. veebruar, 5.--9. märts, 4.--7. aprill, 7.--10. juuni, 5.--23. august, 29. oktoober--2. november (New York City maraton), 7.--10. november, 1.--31. detsember (jõuluostude aeg).

Kes ei soovi juba Eestist hotellikohti broneerida ja nende eest tasuda, mis muudab asjaajamise New Yorgis lihtsamaks, võib valida endale sobiva majutuse kohapeal, kasutades abiks The New York Convention&Visitors Bureau's välja antud hotellide tasuta kataloogi, mis sisaldab nii kirjeldusi, hindu kui telefoninumbreid.

Hotellikohti saab reserveerida tasuta liinil Express Hotel Reservations (E--R kell 10--19). Hinnad sõltuvad hooajast, nädalapäevast, majutuskoha reklaamikampaaniast.

Paljud hotellid pakuvad kokkuhoidu võimaldavaid pakette, mis lisaks majutusele ja hommikusöögile sisaldavad ka ekskursioone, teatripileteid jne vastavalt kliendi soovile.

Hetkel kuum