Lihatööstus on kosunud viiendiku võrra

20. jaanuar 1998, 00:00

ASi Tallegg juhatuse esimehe Ants Käsperi sõnul on suure käibe kasvu põhjuseks asjaolu, et linnuliha pole aasta jooksul kallinenud, vaid pigem odavnenud. «Meile on soodus see, et sea- ja veiseliha hind on aasta jooksul tõusnud,» ütles Käsper. «Ka on aasta jooksul oluliselt kasvanud eksport.»

Lihaliidu tegevdirektori Helle Koppeli sõnul oli eelmine aasta lihatöötlejatele pingeline. «Tööstusi on palju, koduturul on ruumi vähe, lihatoodete eksport on alles algamas,» ütles Koppel. «Läbi terve aasta kummitas lihatööstusi terav toorainepuudus.»

Ettevõtted peaksid rohkem mõtlema spetsialiseerumisele, mitte tootma kõik enam-vähem samalaadset toodangut, ütles Helle Koppel. «Näiteks pole suurt mõtet rõhuda viineritootmisele, sest Rakvere on selles nii võimsalt esimene,» lausus Koppel.

Edaspidi hakkavad töötlejad aina rohkem rõhuma ekspordile, mis omakorda muudab olukorra koduturul lahedamaks, prognoosis Koppel. «Samuti seisab ka lihatööstuses analoogselt piimatööstusega ees kontsentreerumine,» lisas ta.

Kõige suurem lihatoodete eksportija oli eelmisel aastal Rakvere lihakombinaat, kes viis oma toodangut välja ligikaudu 100 miljoni krooni eest. Valga lihatööstus eksportis toodangut 6,8 miljoni ja Tallegg 15,6 miljoni väärtuses.

Rakvere lihakombinaadi peadirektor Peeter Maspanov on varem öelnud, et ettevõte pöörab edaspidi suuremat tähelepanu just ekspordile. «Eesti turg kasvab liiga aeglaselt ja meil on siin piisavalt suur turuosa,» ütles Maspanov.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing