Audentese erakool tekitas segaduse

05. veebruar 1998, 00:00

Varrak ütles, et uus koolihoone on ümber ehitatud Eesti spordigümnaasiumi ühiselamust ja see läks maksma 8,2 miljonit krooni. Projekti rahastamiseks võeti Hansapangast 5,5 miljonit krooni laenu, ülejäänud kulud kaeti omavahenditest.

Uues koolimajas on erakooli käsutuses 1700 ruutmeetrit pinda, mis on poole suurem seni Liivalaia tänaval kasutusel olnud ruumidest. Audentese erakooli käsutuses olevad kaks korrust on renditud haridusministeeriumilt kümneks aastaks.

«Võimaluse avanedes oleks kool kindlasti huvitatud maja ostmisest,» sõnas Varrak.

Audentese erakool on lisaks põhi- ja keskhariduse andmisele ka rakenduslik kõrgkool, mis annab diplomiõpet rahvusvahelise finants- ja ärijuhtimise alal. Kooli keskmine aastamaks on Varraku sõnul 21 000 krooni. «Hind sõltub õppimise vormist,» lisas ta.

Erakool valmistab ka koolieelikuid kooli minekuks. Veebruaris käivitub uue projektina eestikeelne algharidus vene keelt kõnelevatele lastele, rääkis Varrak.

Audentese erakool alustas tööd 1995. aasta septembris, kuni eelmise aasta septembrini kandis kool Fontese erakooli nime. 70 protsenti kooli aktsiatest kuulub Hansapanga asutajatele Rain Lõhmusele, Heldur Meeritsale ja Hannes Tamjärvele koos Tiina Mõisa ja Urmas Sõõrumaaga. Audentese erakooli 30 protsendi aktsiate omanik on Tea Varrak.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing