12. veebruar 1998 kell 22:00

Silja teeb muudatusi

«Silja Line'ile tahetakse niimoodi luua paremad võimalused keskenduda põhitegevusele, kindlustada juhtivat turuosa ja suurendada kasumit,» teatas Silja.

«Silja Line on Läänemere juhtiv parvlaevaliikluse operaatorfirma. Firma oli möödunud aastal Läänemere turuliider nii reisijateliikluse kui kaubavedude mahu poolest,» ütles Silja kontserni tegevdirektor Jukka Suominen.

Huvitav, et ka Silja Line'i põhikonkurent Viking Line peab end turuliidriks nii Soome ja Rootsi kui ka Soome ja Eesti vahelises laevaliikluses. Eilse Kauppalehti andmetel peab ta oma turuosaks 30,8%.

«Silja Line'ist saab sõltumatu allkontsern, mis kuulub sajaprotsendiliselt börsifirmale Silja OY AB, mille uueks nimeks soovitab juhatus panna Neptun Maritime OY,» teatas Silja. Kontsern otsustas tugevdada Silja Line'i kapitali 1,677 miljardi Eesti krooni võrra 2,745 miljardi kroonini.

Silja kontserni kahjum oli möödunud aastal 202,8 miljonit Eesti krooni. Kontserni käive vähenes aastaga 9,88 miljardilt Eesti kroonilt 8,84 miljardile. Võlg koos intressidega kasvas 260 miljoni krooni võrra ja oli 10,14 miljardit krooni.

Kontserni aluste väärtus on suurem kui kontserni koguvõlg. Aasta alguse seisuga oli Silja laevastiku koguväärtus 11,7 miljardit Eesti krooni.

Läänemerel lõpetas Silja Line eelmise aasta 257,4 miljoni kroonise kasumiga. La Manche'il seilava Sally UK möödunud aasta tegevuskahjum oli 332,8 miljonit Eesti krooni. BNS-KL

Hetkel kuum