25. veebruar 1998 kell 22:00

Koopiamasina ost ja valik pole lihtne

Enne kui koopiamasinat valima lähete, tuleks selgusele jõuda, millist masinat vajate, ja vastata mõnele küsimusele.

- Kui palju on vaja teha koopiaid?

Väikese võimsusega masin pole mõeldud suurteks töödeks, ta kulub ülekoormusel kiiresti ja varsti tuleb osta uus. Ette arvestades ja ostes kohe võimsama masina, säästate aega ja raha.

Üldjuhul kehtib ka reegel: mida võimsam masin, seda madalam koopia omahind.

- Kui palju on teil aega koopiamasina jaoks? Enamikule koopiamasinatele on saadaval teie aega säästvad ja tööd hõlbustavad lisaseadmed.

Kui olete jõudnud otsusele, milliste funktsionaalsete võimalustega ja kui võimast koopiamasinat vajate, on ees kõige keerulisem valik -- millise firma koopiamasina kasuks otsustada?

Enne tuleks mõelda samuti sellistele küsimustele:

- kuna koopiamasin vajab regulaarset hooldamist, peaks hooldus ja remont olema töökatkestuste ärahoidmiseks võimalikult operatiivne ja käepärane;

- millised on garantiitingimused ja mi saab pärast garantiiaja möödumist;

- kui kallis on masina ekspluatatsioon -- põhilisteks kulumaterjalideks on tooner (värvaine) ja valgustundlik trummel, muude masinaosade kulu ühe koopia kohta on suhteliselt tühine;

Loomulikult püüab iga müüja oma kaupa näidata parimas valguses, kuid objektiivsema informatsiooni saab lõpptarbijalt.Võimaluse korral küsige nendelt, kellel juba on selline koopiamasin, kuidas nad sellega rahul on.

Hetkel kuum