5. märts 1998 kell 22:00

Ober Haus Kinnisvara suurendas aktsiakapitali

Emissioonist laekuvat raha on kavas kasutada kinnisvaraobjektide ostmise ja arendusprojektide finantseerimiseks ning laienemiseks Läti turule. 1998. aastal kavatseb Ober Haus Baltimaade kinnisvaraturule investeerida ligikaudu 2,35 miljonit krooni.

Ober Hausi juhatuse esimehe Paul Oberschneideri sõnul müüdi aktsiad peamiselt kahele välisinvestorile, Pelham Partnersile ja Appollo Kinnisvarale. Pelham Partners on USAs asuva Apollo Real Estate Fondi varahaldur Euroopas. Aktsiaemissioonist märkisid osa ka Ober Hausi juhtivtöötajad.

Aktsiate pakkumise eesmärk oli Oberschneideri sõnul investorite baasi laiendamine, et leida professionaalseid kinnisvarainvestoreid, ning strateegilise investeerimiskoostöö loomine.

«See pakkumine tõstab Ober Hausi konkurentsiskaalal uuele astmele ja tugevama kapitalibaasiga täidame oma laienemisplaanid kiiremini,» ütles Oberschneider.

Samuti on Ober Hausil kokkulepe ühe tuntud Skandinaavia kinnisvaragrupiga, kes kavatseb koos Ober Hausiga investeerida uutesse projektidesse, lisas Oberschneider.

ASi Ober Haus maksustamiseelne kasum 1997. aastal oli 4,7 miljonit krooni. 1998. aastal on ettevõte agentuuri- ja arendusteenuste pealt brutokasumiks prognoosinud ligikaudu 10 miljonit krooni.

Hetkel kuum