11. märts 1998 kell 22:00

Faks sobib nii tööle kui koju

Pärast termopaberifaksi testi võib kindlalt väita, et vaatamata bürooseadmete üldisele digitaliseerimisele ei kao termopaberifaks veel tootmisest. Termopaberifakse täiustatakse pidevalt ja nende hind on suhteliselt madal.

Testitud faksidest paistis enim silma kompaktne ja lihtne Toshiba. Tavafunktsioonide kõrval on Toshibal paberisäästu süsteem, mis võimaldab A4-formaadis saadetud dokumendi väljastada A5-formaadis ehk vähendatult. Toshiba võimaldab ka numbri valimist, ilma et dokument oleks söötjasse asetatud.

Toshiba kasutamisel lisab kindlust raportisüsteem, mis teatab kohe, kas faks jõudis saajani. Samalaadse funktsiooniga on varustatud ka Samsung.

Samsungi loojad hiilgavad praktilise mõtlemisega, enimkasutatavad numbriklahvid on valmistatud kulumiskindlast orgaanilisest klaasist. Nagu Toshibal on ka Samsungil veaparandusfunktsioon.

Samsungi puhul kulub ühe A4-formaadis lehe saatmiseks ainult 15 sekundit. Toshibal kulub ühe lehekülje saatmiseks vaid 12 sekundit. Olivetti saadab ühe A4-lehe 20 sekundiga.

Olivetti väljatöötamisel on ilmselt silmas peetud mobiilsust. Olivetti on testitud faksidest kõige väiksem ja kergem, kaaludes veidi üle poolteise kilo, Samsung kaalub 3,8 kilo ja Toshiba 3,2 kilo.

Olivetti kompaktsus võimaldab aparaati hõlpsalt ühest kohast teise tõsta või teise kontorisse viia. Sellel on ka oma pahupool, tehnoloogia kokkuhoiu tõttu kannatab faksi resolutsioon ehk kujutise loetavus. Olivetti jääb pildiedastuskvaliteedilt alla nii Toshibale kui Samsungile.

Kõigile testitud faksidele anti kaasa lihtsad instruktsioonid. Ning n-ö kauba peale rull termopaberit. Ka olid kõik seadmete müüjad lahkelt valmis tulevast kasutajat instrueerima.

Termopaberifaksid on väikeste mõõtmete ning kaasaegse disainiga, seega sobivad igasse kodusse või kontorisse. Firmas sobib selline faks siiski vaid personaalseks, mitte kümnete inimeste sidevahendiks.

Hetkel kuum