23. märts 1998 kell 22:00

Amserv laieneb Lätisse

Amserv Grupi nõukogu esimees Raivo Aavisto ütles, et see näitab üles suurt Toyota Motor Corporationi (TMC) poolset usaldust Eesti ettevõtte vastu. «Pidasime selleks läbirääkimisi Toyota Balticuga, Toyota Europe'iga ja TMCga, ja selle võitluse läbi me oma eesmärgi ka saavutasime,» ütles Aavisto.

Riias MSR Auto SIAsse soovib Amserv Grupp viia Eesti kultuuri ja arusaamad. Amservil on Riias kauplus Moskva maantee ääres, samalaadsel autotänaval, nagu on Tallinnas Pärnu maantee.

Amserv Grupi teiseks tegevusharuks on Opeli autode edasimüümine ja teenindus läbi tütarfirma AS Ascar. Küti sõnul pole välistatud, et peagi järgneb samalaadse sammu astumine Opelite müügis. Ta ütles, et Amserv Grupi eesmärk on pääseda ka Leedu turule.

Aavisto sõnul oli Amserv Grupil esialgu kolm varianti, mismoodi Riias läbilööki sooritada. Esimene võimalus oli otsida maa-ala, kuhu ehitada, teine võimalus renoveerida vana hoone või autokeskus ja kolmas võimalus liita grupiga tegutsev automüügifirma. Kolmanda variandi juurde lõpuks jäädigi.

«Seal on töötav meeskond, me püüame viia nad kurssi Amserv Grupi motiivide ja arusaamadega,» lausus Aavisto. Eestlased seal kamandama ei hakka, vaid on lätlaste juhendajateks, lisas ta.

Amserv Grupi juhatuse esimees Raivo Kütt ütles, et MSR Auto peaks täiuslikult Amserv Grupi stiilis tööle hakkama mitte enne aastat. «Plaanime investeerida sellesse etappidena 25 miljonit krooni, esimesel aastal umbes 15 miljonit,» sõnas ta.

Praegu pole Küti sõnul konkreetseid lepinguid sõlmitud, kuid kõik load on olemas ja lepingute sõlmimine on nädalate küsimus.

Aavisto sõnul on peamised Toyota konkurendid Lätis Renault ja Opel. Eestis on Toyota turuliider, järgnevad Honda ja Volkswagen, sõnas Aavisto.

Amserv Grupi Toyota-divisjoni peakonkurendi, Hondade edasimüüja VEHO Eesti ASi juhatuse liige Ando Nael ütles, et VEHO Eestil pole praegu plaanis Läti turgu vallutama minna.

Amserv Grupp koosneb kolmest divisjonist, mis tegelevad Toyotade ja Opelite müügiga ning liisinguteenuste pakkumisega. Samuti esindab Amserv Auto rahvusvahelist autorendifirmat EuropCar.

Amserv Grupi 1997. aasta käive oli 424 miljonit, kasum 6 miljonit krooni.

Eelmisel aastal müüdi Eestis üle 1600 Toyota, seal hulgas ka 15 TMC luksusautot Lexus.

Hetkel kuum