15. aprill 1998 kell 22:00

BMW Motorexi kalleim auto

BMW ja Land Roveri autode esindaja, ASi ASC juhataja Toomas Pärna ütles, et L7 on BMW vastus Rolls Royce'ile. «BMW tahab näidata, et ka nemad suudavad toota luksuslimusiini,» lisas ta.

Auto on Pärna sõnul mõeldud inimestele, kes enam rooli ei kipu, vaid saavad võimaldada endale autojuhti. Kogu luksus on autol tagaistme juures, märkis Pärna ja täpsustas, et autot müüakse peamiselt Araabia naftariikidesse.

Volvo tõi nähtavale uue mudeli S90, mis Volvo maaletooja Info-Auto ASi müügiesindaja Hannes Kullaranna sõnul on luksuslimusiin pangajuhtidele ja välisministeeriumile. «See auto on töökeskkond -- lennukist autosse, autost kontorisse, nii et kogu aeg saaks asju ajada, auto sobib ka pangajuhtidele näiteks ühinemise arutamiseks teel golfiväljakule,» rääkis ta.

Kullarand lisas, et ühtegi S90 pole Eestis müüdud, ning sellise auto kohta pole ka müügiplaani tehtud. «Hea, kui seegi ära läheb,» sõnas ta.

Volvo uus sportauto C70 Coupé, mis sai tuntuks tänu Philip Noyce'i filmile «Pühak», oli näitusel samuti väljas. Auto hind algab 820 000 kroonist, näitusel oleva eksponaadi hind on Kullaranna sõnul ligi 900 000 krooni. Ka mudelit C70 pole Eestis veel müüdud.

Honda autode müüja Veho Eesti AS näitab Motorexil Honda uut 1,2 miljonit krooni maksvat mudelit NSX. Näitusel olev mudel on Veho Eesti ASi Tallinna keskuse juhataja Ando Nõela sõnul toodud Belgiast. Nõel ütles, et NSXi hinna teevad kõrgeks Honda täisalumiiniumkere ning mootor.

Keskmisele rahakotile liiga kalleid autosid on näitusel veel. Daimleri mudel Super V8 maksab üle poolteise miljoni krooni. Jaguar XK8, mida võib Tallinnas päris tihti näha ning mille esimese Eestisse tulnud mudeliga sõidab ärimees Robert Lepikson, maksab üle 1,2 miljoni krooni.

Ühendriikide autodest on kalleim Cadillac STS hinnaga 950 000 krooni. Kalleima Mercedese mudeli ML 320 hind on 720 000 krooni.

Tänavune Motorex on juba seitsmes sellenimeline auto- ja tehnikanäitus Eesti Näituste messikeskuses. Näituse pindala on 15 000 ruutmeetrit. Motorexil on hulganisti uusi automudeleid, mida esitleti kuu aja eest Genfi autonäitusel.

Näituse pressiesindaja Margus H. Kuuse sõnul kohtas ta näitusel vähemasti kaht tosinat talle veel tundmatut automudelit. Näitus avatakse tavapublikule täna ning jääb avatuks pühapäevani.

Hetkel kuum