Harju Elekter rajab Haapsallu uue juhtmetehase

27. aprill 1998, 00:00

ASi Harju Elekter juhatuse liige, ettevõtte autojuhtmete tehase juhataja Andres Allikmäe rääkis, et Harju Elektril on praegu Keilas tehas, mis toodab mitmesuguseid juhtmeköidiseid Põhja-Euroopa auto-elektroonikatööstusele. Kuna mahud juhtmeköidiste tootmises pidevalt kasvavad, on plaan valmistada köidiseid ka Haapsalus. Praeguste plaanide kohaselt avatakse tehas seal sügisel.

«Keilas on meil suured probleemid tööjõuga,» rääkis Allikmäe. Ta lisas, et Keilas ja ilmselt kogu Harjumaal on väga raske leida kvaliteetset tööjõudu.

Tootmise Haapsallu laiendamise olulisim põhjus on see, et seal on Keilaga võrreldes tunduvalt odavam tööjõud. «Seda me ei hakka üldse salgama,» lausus Allikmäe. «Nii me säilitame konkurentsivõime tulevikus.»

Ehkki tööjõu hind kasvab tulevikus igal pool üle Eesti, jääb siiski suur palga vahe Tallinna lähedal asuvate piirkondade ning kaugemate piirkondade vahel pikemaks ajaks püsima, prognoosis Allikmäe.

Haapsalu tehase aastakäibeks pakub Allikmäe 20 miljonit krooni, kusjuures käibesse ei ole arvestatud materjali ostmise tehinguid. Käive väljendab suures osas vaid tööjõukulusid.

Esialgu saab seal tööd 30 inimest, kuid hiljem töötajate arv kasvab, teatas Allikmäe.

Praegu on Harju Elektri 430 töötajast 260 on seotud juhtmeköidiste tootmisega.

Ettevõtte selle aasta esimese kvartali realiseerimise käive oli 32,6 ja puhaskasum 4,8 miljonit krooni. Reedel tõusis Harju Elektri aktsia hind Tallinna börsil 6,5% võrra 130 krooni tasemele.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing