Hansapank loodab 550 miljoni kroonist kasumit

29. aprill 1998, 00:00

Seni pole Hansapank oma kasumiprognoosi avaldanud, ja nüüdki vastas pank kommentaariks börsile, et koduleheküljel avaldatud number on spekulatiivne.

Eilses börsiteates seisab, et võttes arvesse aasta alguse omakapitali suurust ning kavandatava aktsiaemissiooni mahtu, on võimalik tuletada, et 30protsendilise omakapitali tootluse saavutamiseks peab kasum 1998. aastal olema 550 miljonit krooni.

«Prognoos 550 miljonit krooni võib muutuda, sest see sõltub otseselt aktsiaemissioonist,» tõdes Hansapanga ökonomist Mart Tõevere.

Hansapank kavatseb korraldada aktsiaemissioon enne suve, s.o teise kvartali jooksul. Selle käigus emiteeritakse täiendavalt 7 miljonit aktsiat.

Kui palju aktsiate emiteerimisel panga omakapital suureneb, sõltub Tõevere ütlusel aktsia hinnast. Eile sulgus Hansapanga aktsia Tallinna börsil 99,7 kroonil.

Praegu on Hansapanga omakapitali suurus 1,15 miljardit krooni. Aasta esimeses kvartalis sai Hansapanga grupp kasumit 83 mln krooni, mis tähendab, et 550 miljonist jääb puudu veel 85%. Et saada tänavu 550 miljonit krooni kasumit, peab grupp teenima igal järgneval kuul keskmiselt 52 miljonit krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing