7. mai 1998 kell 22:00

Spordijalatsi tarbija tarkvara

Lähenev kevad ennustab uut võimsat sportlikku tõusulainet. Eks ole see seotud nii tärkava suve kui ka rahva elatustaseme ja teadlikkuse tõusuga.

Spordivarustuse puhul tuleb teada, et alati ei ole kõige kallim kõige parem. Lähtuge valikut tehes kõige olulisemast -- otstarbekusest. Kahvliga keegi suppi ei söö, aga jooksujalatsiga kiputakse tennist mängima või aeroobikatunnis osalema küll.

Kui vaadata, millises mahus pakutakse erinevaid spordijalatseid, tekib paratamatult küsimus, milleks nii palju mudeleid. Nii mõnigi juhtiv spordijalatsitootja paiskab igal poolaastal turule 2000 uut mudelit. Tootja mõtleb konstrueerides ja jalatsit valmistades eelkõige sellele, millistes oludes seda kasutama hakatakse. Lähtuvalt sellest valib valmistaja materjalid ning tehnoloogiad. Otstarbe järgi võib spordijalatsid jaotada järgnevalt:

- jooksusussid;

- korvpallijalatsid;

- aeroobikajalatsid;

- tennisemängu jalatsid;

- üldtreeningu (crosstraining)- jalatsid;

- sisemängujalatsid;

- matkasaapad;

- jalgpallisaapad;

- rattasõidukingad;

- jalutamiseks mõeldud jalatsid.

Igal jalatsil on konkreetne kasutusvaldkond ja selle eiramine põhjustab jalatsi enneaegse lagunemise. Ainsana eelnimetatuist on universaalkasutuses üldtreeningu jalatsid, mis sobivad nii maastikujooksuks, jõutreeninguks kui ka tennise- või jalgpallimänguks.

Hea on teada, et olenemata hinnast pole olemas eluaegseid jalatseid -- materjalid väsivad. Korrapärane hooldus tagab spordijalatsi kandjale kestva rahulolu ja vigastustevaba treeningperioodi.

Hetkel kuum