3. juuni 1998 kell 22:00

Aseri tehas Euroopa suurtootjale

Koramic-Wieneberger laiendab sellel aastal tegevust Kesk- ja Ida-Euroopas ning ostab katusekivitehase Poolas ja Eestis, ütles kontserni Belgia haru finantsdirektor Will Van Rit.

Van Riti sõnul on Aseri tehasest kavas kujundada Balti regiooni juhtiv keraamiliste katusekivide tootja ning selle toodangut hakatakse müüma ka Soome ja Vene turul. Koramic-Wieneberger omandab nii Poola Kunice tehase kui Aseri tehase Saksa firmalt BTS Dachkeramik.

DS Dachkeramik ASi direktor Johan Demharter tehingut ei kommenteerinud.

OÜ Est-Stein-B tegevdirektor Vambola Juurmann rääkis, et tema teada oli Koramic-Wieneberger huvitatud eelkõige Poolas asuvast tehasest. Aseri tehas müüakse vaid lähtuvalt omaniku kindlast soovist müüa mõlemad tehased koos.

Juurmann ütles, et ilmselt Aseri tehase omaniku vahetus Eesti siseturul midagi oluliselt ei muuda. «Eks nad peavad kõvasti eksporditurgudega töötama, kui tahavad püsima jääda,» märkis ta.

Küll aga märkis Juurmann, et kui Aseri ja Poola Kunice tehase senine omanik oli kahele perele kuuluv väikefirma, siis uus omanik on Euroopas suur tegija.

Hetkel kuum