10. juuni 1998 kell 22:00

Eesti Pank tugevdab finantssüsteemi

Eneli Kallman pangainspektsioonist lausus, et uued reeglid määravad kindlaks informatsiooni avaldamise vormi, et pankade esitatavad andmed oleks võrreldavad ja annaksid selge ülevaate nende tegevusest.

Senini on kommertspangad börsisüsteemi kaudu avaldanud majandusnäitajaid nendele soodsamal kujul ning eri kuude andmed ei ole ka ühe panga lõikes võrreldavad.

Ühispanga analüüsiosakonna juhataja Urmas Neetar lausus, et keskpangast ei ole veel ühtki vastavat otsust panka jõudnud ja pank avaldab aruandeid ka edaspidi vastavalt väljakujunenud standardile.

Neetari sõnul ei valmista aruandluse muutmine pangale mingeid probleeme, sest tegemist on tehnilise toiminguga.

HF Kapitali ASi maakler Kaur Elviste lausus, et enne uuel kujul majandusnäitajatega tutvumist on raske keskpanga otsust kommenteerida. Kui edaspidi tuleb pankadel bilansis avaldada rohkem kirjeid ja näiteks väärtpaberiinvesteeringud on üksikasjalikumalt lahti seletatud, teeb see analüüsi lihtsamaks, lisas ta.

«Kui aga avaldatav informatsioon tuleb kokkusurutum, muudab see valitsevast olukorrast ülevaate saamise praegusest veelgi keerulisemaks,» sõnas HF Kapitali ASi maakler.

Hetkel kuum