9. juuli 1998 kell 22:00

Hoiupank avalikustas suurkahjumi

Hoiupanga bilansimaht langes juunis võrreldes maiga üle 631 miljoni krooni ehk 6,6%. Vähenes panga võlakirja-, aktsia- ning repoportfell.

Hoiupanga juhatuse esimees Üllar Jaaksoo märkis ära, et siiski on igapäevasest pangandustegevusest saadud juunis kasumit 30 miljonit. «Selle sündmusteahela keskel on see minu arvates hea tulemus,» kinnitas ta.

Ühispanga asepresidendi Margus Schultsi ütlusel on normaalne, et tavapärasest pangandustegevusest saadakse kasumit. «Aktsiatest saadud kahjumit on raske kommenteerida, kõik on ümber hinnatud, aktsiad on nii odavad, et enam kukkuda pole kuhugi,» rääkis Schults.

Hansapanga ja Hoiupanga ühinemisele majandustulemused Jaaksoo sõnul mõju ei avalda. «Panga igapäevane väärtus on ju olemas, samuti on meil hea kaubamärk,» sõnas ta.

Aktsionäride üldkoosolekule pühapäeval läheb Jaaksoo julgelt, sest tema sõnul on aktsionärid majandusküsimusi puudutavad otsused alati 95--100protsendilise poolthäälega vastu võtnud.

Eile hommikul kukkus Hoiupanga aktsia börsil korraks 9,7 krooni tasemele, mis on 30 senti alla nominaali. See oli kõigi aegade madalaim Hoiupanga aktsia hind.

Pärast langust hakkas Hoiupanga aktsia tõusma, lõpetades päeva 11,8 krooni tasemel. Üllar Jaaksoo arvates oli aktsia hinna tõusu taga asjaolu, et pank ausalt ja avatult oma majandustulemusi kajastas.

Hoiupanga Töötajate ASi (HTAS) 6 miljonit aktsiat, mis Hoiupank oma kontole omavoliliselt kantis, polnud paar päeva tagasi HTASile tagasi kantud, ehkki keskdepositooriumi nõukogu nõudis kande teostamist selle nädala teisipäevaks.

Eile ei osanud Üllar Jaaksoo öelda, kas aktsiad on tagasi kantud või mitte.

Hetkel kuum