Eesti kiirustab WTO kõneluste lõpetamisega
WTOga liitumist lubati juba möödunud aastaks

20. juuli 1998, 00:00

«Kõige raskem probleem on Ameerika Ühendriikide ja Euroopa Liidu vahelised erimeelsused audiovisuaalkaupade turu regulatsiooni osas, mille lahendamiseks ei saa Eesti ise palju kaasa aidata,» ütles Pallum.

«Kui see küsimus lahendatud saaks, siis ülejäänud asjadega peaks juba kiiresti minema. Loodame, et need riigid, kellega me praegu läbirääkimisi peame, leiavad jõudu kontsentreerumiseks, et see asi nii kiiresti kui võimalik ära lõpetada,» rääkis ta.

Pallumi sõnul on mõnede WTO liikmesriikidega veel kokku leppimata paar kaupade turulepääsu tingimust ning tuleb üle vaadata mõned liitumisprotokolli punktid, kus Eesti seadustik on muutunud või puudulik.

«Ma ei tahaks mingeid võimalikke tähtaegu nimetada, seda on WTO protsessi käigus juba liigagi palju tehtud ja need on kõik umbe jooksnud,» märkis ta.

Pallum lisas, et reedel otsustati lõpetada WTO Kõrgõzstani töögrupi istungid ja riigile anti 1. detsembrini aega veel mõnede nõudmiste täitmiseks ning leppe ratifitseerimiseks. Seejärel võetakse Kõrgõzstan WTOsse vastu.

Möödunud nädalal Pallumilt suursaadiku volikirjad vastu võtnud WTO peadirektor Renato Ruggiero avaldas lootust, et Eesti saab lähiajal organisatsiooni täisliikmeks.

Eesti liitumisprotsess WTOga on kestnud neli aastat. Eesti on praegu vaatleja staatuses. Veel möödunud aasta keskel lootsid Eesti esindajad, et Eesti saab organisatsiooni täisliikmeks juba aasta lõpuks. BNS

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing