19. juuli 1998 kell 22:00

Tõrva bussijaama endine rentnik ootab raha

«Mind on korduvalt petetud,» kurtis ehitus- ja sanitaartöid teostava Kavari juhatuse esimees Leo Kägu nädalavahetusel. «Kõik kokkulepitud tähtajad on möödas. Algaval nädalal lubati minuga taas kokku saada.» Tõrva keskväljaku vabastamine bussijaama hoonest oli muusikali «Porgy & Bess» ettekande üheks tingimuseks.

Tõrva suurüritust Eesti Kontserdiga kahasse korraldava ASi T M Promotion juhatuse liige Urmas Tuvike ei täitnud oma lubadust sõita eelmise nädala reedel kohapeale, vaadata tehtu üle ja tasus kokku leppida. Tuvike on varem Äripäevale väitnud, et T M Promotion kavatseb Kavarile hoone lammutustööde eest maksta umbes 100 000 krooni.

Tõrva eelmine linnavalitsus andis renoveeritud bussijaama Kavarile 50 aastaks rendile. Kevadel küsis Leo Kägu linnavalitsuselt saamata jäänud renditulude katteks 600 000 krooni kompensatsiooni. Linnavolikogu ei andnud eelarve arutelu ajal kompensatsiooni eraldamiseks nõusolekut.

Leo Kägu sõnul ei ole tal enam mingeid pretensioone kompensatsioonide osas. «Kui vaid Promotioni lubatu kiirelt minu arvele kantaks,» lisas Kägu. Kägu sõnul rahuldab teda ka see, et ta sai kõik hoone lammutusmaterjalid endale.

«Pärast seda, kui Kavar ja kontserdi korraldajad jõudsid kokkuleppele, lõpetas linn Kavariga pikaajalise rendilepingu,» rääkis Tõrva abilinnapea Toomas Tauts. «Linn andis Kavarile loa hoone lammutada.»

Tõrva tarbijate ühistu juhataja, Tõrva volikogu liikme Olev Tomsoni sõnul on bussijaama lammutamine omavoliakt. «Kompensatsioonist keeldumine tähendas, et volikogu ei andnud sisulist nõusolekut hoone lammutada,» selgitas ta.

Tõrva linnavolikogu esimehe, Tõrva gümnaasiumi direktori Ivar Hanvere sõnul ei olnud bussijaama lammutamiseks volikogu luba vaja, sest eelmine linnavalitsus on hoone bilansiliseks väärtuseks hinnanud 432 krooni.

Hanvere ütles, et lähiajal tuleb linnavolikogu kokku ning kinnitab linna detailplaneeringu. «Bussijaam ei lammutatud ainult kontserdi pärast,» rõhutas Hanvere. «Detailplaneeringu järgi peab tekkima linna keskväljak.»

Hetkel kuum