28. juuli 1998 kell 22:00

Vene piimasaaduste turule vaid parimad

Ericssoni maksustamiseelne kasum kasvas esimesel poolaastal mullusega võrreldes veerandi võrra ehk 13,6 mld Eesti kroonini.

Kuigi kasuminäitaja ületas turu ootused, kukkus Ericssoni aktsiate hind nii Stockholmi kui ka Ameerika börsidel.

Diilerite sõnul tingis languse pettumus, et Ericsson ei suutnud saavutada sama häid tulemusi kui Soome konkurent Nokia, kes teatas läinud nädalal 67% kasumi kasvust 14,5 mld kroonile.

Samuti ei meeldinud turgudele, et Ericssoni mobiiltelefonide müüginäitajad jäid II kvartalis mullusega võrreldes peaaegu samaks, samal ajal kui Nokia telefonide müük suurenes 50%.

Mobiiltelefonide hinnad on maailmaturul aastaga neljandiku võrra langenud.

Hinnasurvele kavatseb Ericsson vastata kulude kokkuhoiu ja restruktureerimisega, Nokia kavatseb aga järsult suurendada läbimüüki. Selleks rajab Nokia ühe uue tehase Ungarisse ja laiendab Soome Salo tehast, investeerides kokku 2,6 mld krooni.

Nokia puhul on hinnaerosioon jäänud väiksemaks, sest firma uued mudelid on leidnud väga head vastuvõttu. Sel aastal on Nokia tootearendusse investeerinud üle 7,8 mld krooni.

Nokia juht Jorma Ollila prognoosib, et kolme aastaga kasvab mobiiltelefoni omanike arv 600 miljonini. «Vähemalt 20 protsenti neist käib, taskus Nokia,» usub Ollila.

Möödunud aastal müüs Nokia üle 21 mln mobiiltelefoni, olles maailmas suuruselt teine mobiiltelefonide tootja USA Motorola järel. Kolmandal kohal on Ericsson. BNS-ETA-KL-ÄP

Hetkel kuum