Lühiuudised

18. august 1998, 00:00

Hansapank teenis juulis konsolideerimata andmeil 10,6 mln krooni kasumit; tulemus ei sisalda Hoiupanga näitajaid.

Pangaga ühinenud Hoiupanga juuli tulemus ei kajastu Hansapanga kasumiaruandes, sest Hoiupanga varade üleminek toimus 31. juuli seisuga, teatas Hansapank börsile.

45,2 protsenti panga tuludest andis puhas intressitulu pärast provisjone, 15,4 protsenti finantstulu, 37,4 protsenti teenustasud ja kaks protsenti muud tulud.

Mullu seitsme kuuga teenis Hansapank 224,4 miljonit ja Hoiupank 116 miljonit krooni kasumit.

Tänavu esimesel poolaastal sai Hoiupank 264,2 miljonit krooni kahjumit. Hansapanga kasum ulatus samal ajal 171 miljoni krooni tasemele. BNS

Ühispank otsustas Eesti Ekspressi Investeerimisfond 1 likvideerida, sest fondivalitsejatelt ei tulnud ühtki pakkumist fondi ülevõtmiseks.

«Kuna ühtegi pakkumist ei tulnud, läheb fond likvideerimisele,» kinnitas Ühispanga Fondijuhi juhatuse esimees Alvar Jaamu.

Investorite vahel läheb proportsionaalselt jagamisele enam kui miljon krooni. «Enamik investoreid on juba varem jalga lasknud,» märkis Jaamu.

Peale raha on EE Investeerimisfondi omanduses kolm Tallinna börsi aktsiat nimiväärtusega 10 000 krooni, mis likvideerimisprotsessi käigus ära müüakse.

Ühispank võttis depoopangana Eesti Ekspressi Investeerimisfond 1 valitsemise üle juuli lõpus. Enne tegeles fondi haldamisega EE Investeeringute AS. BNS

Investeerimispank sai juulis miljonit kahjumit ning seitsme kuuga kokku 17,0 miljonit krooni puhaskasumit.

Investeerimispanga pearaamatupidaja Sven Raba ütles, et panga esimese poolaasta kasum vähenes auditeerimise käigus, mis kajastub ka bilansis.

Investeerimispanga bilansimaht oli juuli lõpus 1,7464 mld krooni, mis on 1,4% vähem kui juuni lõpus.

Investeerimispanga laenuportfell moodustas juuli lõpus 1,0646 mld krooni, kasvades kuuga 4,2 protsenti.

Väärtpaberiportfelli maht oli juuli lõpus 286,2 miljonit krooni, mille struktuur oli järgmine: 78,3 protsenti võlakirjad, 2,2 protsenti sidusettevõtete aktsiad ja 19,5 protsenti muud aktsiad. BNS

Tallinna Piimatööstuse tütarettevõtte Pärnu Meierei ostnud Dameca Holding müüb kõik firma varad ja kohustused avalikul enampakkumisel alghinnaga 1000 krooni.

Reedel toimuval suulisel oksjonil on kavas müüa Pärnu Meierei ehitised tervikvarana ja piimatootmise seadmed. Müügi korraldaja ütles, et see on kogu Pärnu Meierei vara.

Lisaks kohustub ostja üle võtma Pärnu Meierei 7 mln kroonise võla EVEA Pangale. Pärnu Meierei tootmishooned on EVEA Pangale võla tagatiseks panditud. Ostja peab jätkama kehtiva kasutusvalduse lepingu järgi kompleksis tootmistegevust, märkis müügi korraldaja. Kasutusvalduslepingu tähtaeg on 2018. aasta. BNS

Eesti-Vene piiri Koidula piiripunkti ehituskonkursil valisid tolliameti ja Phare spetsialistid esmaspäeval välja AS Merko Ehitus pakkumise. Merko Ehituse pakkumine, 3,5 mln ECUd ehk 55,2 mln krooni, oli kvaliteetseim ja odavaim, ütles tolliameti kapitaalehituse ja remonditalituse juhataja Peeter Mägi eile. BNS

Talinvest ehitab Tallinnasse Tammsaare teele kaubanduskeskuse, mille avamist on oodata 1999. a keskel.

Talinvest pidi samale krundile ehitama hakkama juba mullu oktoobris, kuid tänaseks on tehtud vaid korrastustöid.

«Aasta jooksul lihvisime äriplaani ja korrastasime territooriumi,» ütles Talinvesti projektijuht Margus Härm.

Ehituse algust Härm ei täpsustanud. «Kommentaare anname siis, kui kopp on juba maasse löödud.» Kaubanduskeskuse avamine on Härmi sõnul planeeritud järgmise aasta keskpaigaks.

Talinvestil on kaubanduskeskuse rajamiseks partnerid teada, kuid ettevõte ei soovi neid enne lepingute allkirjastamist avaldada. BNS

Kinnisvarafirma Mendelson & Co analüütiku Aivo Vahemetsa sõnul on Tallinna, Tartu, Pärnu kinnisvaraturg passiivne ja pakkumine ületab nõudlust igas sektoris.

Vahemetsa sõnul loodavad maaklerid, et puhkuseperioodi lõppedes elavneb turg praegusest loiust seisust. «Ka aastate praktika näitab, et sügisel kinnisvaraturg aktiviseerub.» BNS

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing